Täna õhtul toimub kunsti- ja muusikafestival Kumu Öö

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ansambel Wooden Shjips USAst on Kumu Öö peaesineja.
Ansambel Wooden Shjips USAst on Kumu Öö peaesineja. Foto: Kumu ÖÖ

Neljandat korda alustab suve uue muusika festival Kumu Öö, mis sel korral paneb rohkem rõhku ka visuaalkunstile - avatud on Eesti Kaasaegse kunsti näitus «Asjade seis» ning pealava visuaalkontseptsiooni on välja töötanud noorte ja vihaste kunstnike duo Yo Frankie!

Festivali kolmnurkne pealava on sel korral ehitatud Kumu fuajeesse katuseakendega aatriumi alla, lava koos kolme kahemeetrise led-ekraaniga on paigas juba eile õhtust.

Yo Frankie! on visuaalkunstnike duo Uku-Kristjan Küttis ja Kaarel Kala, kes kirjeldavad ennast lõbusalt: «Kala ja Uku on autorikaitse poolt tagaotsituimad videopiraadid. Nende visuaalid on loodud 98 protsenti kellegi teise poolt. Totaalne plagiaat - kindel kvaliteet.».

«Oleme loonud täitesti omaette kujundliku visuaalmaailma iga pealaval üles astuva bändi jaoks,» kommenteeris Uku Küttis.

«Eile tehnikat testides saime ise ka aimu, kui võimas vaatepilt see koos bändide-muusikaga täna olema hakkab, läbi 5 korruse kõrguv katuseakendega Kumu aatrium selle kõige taustapildina on muidugi juba iseenesest päris väärikas vaatepilt.»

Kumu avab õhtul uksed ligi 2000-le muusikahuvilisele kell 21:00, esimene live-esineja alustab juba 22:00.

Ajakava:


Peasaal:

21:00 DJ Alari Orav ja Aivar Tõnso

22:30 Kosmofon (EE)

23:30 K-X-P (FI)

00:45 Wooden Shjips (USA)

02:00 Skwee (FI-SWE)

03:00 Annie DJ-sett (NO)


Auditoorium:

22:00 Liis Jürgens

23:00 Tiit Kikas

00:00 Rainer Jancis «All» esitlus

01:00 Data «Kõik läheb mööda» esitlus

02:00 Triophonix

'

23:00 - 02:00 on 5. korrusel avatud Eesti popkunsti näitus «Asjade seis», Ki wa helituba ja katuseterrass. Katusele viib ekspressbaar ehk baariks ehitatud Kumu hiigellift.


Terav ja avameelne «Asjade seis» Kumu moodsa kunsti näitussaalis 5. korrusel annab Kumu ÖÖ publikule võimaluse tutvuda Eesti popkunsti staaride töödega, mis on tuntumad vast isegi piiri taga kui Eestis, kandvateks märksõnadeks kriitiline, sotsiaalne ja poliitiline.

Näitusel osalevad töödega KIWA, Villu Jaanisoo, Marko Mäetamm, Jaan Toomik, Kristina Norman, Jasper Zoova, Gaasitoru ja Vabaduseplakati autorite kollektiivid - viimases kunstiprojektis saavad omal moel osaleda ka kõik Kumu ÖÖ külalised. Aktsiooni dokumenteeritakse.

Õhtul on avatud kohvik ning baarid, pidu Kumus lõppeb kell 04:00 ja kõik on oodatud edasi vanalinna kahele toredale afterparty´le, mis teineteisest vaid 3 minuti kaugusel: Von Krahli baaris ootavad pidulisi pehmed padjad, legendaarne film Casa Blanca ja mõnus muusika, Rüütli tänaval asuvas Balou lounge'is on plaadimängijatel ametis Raadio2 musaspetsid.

Mõlemal peol pakutakse kumuöölistele sooja suppi ja pirukaid!

Piletid on müügil täna kella 21:00ni Piletilevis hinnaga 250 krooni ja alates kella 21:00st kohapeal hinnaga 295 krooni.

Märksõnad

Tagasi üles