Tunnustatud Ameerika lauljatar Regina Spektor annab Tallinnas kontserdi

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Regina Spektor
Regina Spektor Foto: promo

4. augustil esineb Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias omanäoliste popi-tõlgenduste, osava klaverimängu ja laia häälekasutuse poolest tuntud vene taustaga Ameerika laulja-lugudekirjutaja Regina Spektor.

Üheksa-aastasena Moskvast New Yorki emigreerinud juudi juurtega lauljatari toob Tallinnasse tema viimast, järjekorras kuuendat stuudioalbumit «What We Saw from the Cheap Seats» tutvustav turnee, mis algas möödunud aasta lõpus väljamüüdud esinemistega New Yorgis, Bostonis ja Philadelphias.

Rolling Stone ajakiri tituleerib Spektori oma põlvkonna Joni Mitchelliks ja albumi «What We Saw from the Cheap Seats» Spektori parimaks. New Yorgi veebiajakirja Slant Magazine'i sõnul saavutab Spektor viimasel albumil täiusliku tasakaalu raadio-popi ja muusikalise omanäolisuse skaalal.

Kriitikud ja fännid on «What We Saw from the Cheap Seatsi» kohta öelnud, et selle albumiga on Regina Spektor saanud küpseks artistiks. Möödunud aasta maikuus ilmunud plaadil kõlavad nii uued laulud, varem ilmunud palade uusversioonid kui ka mitmed seni vaid kontsertidel esitatud lugude salvestused.

Erinevalt kõigist varemilmunud albumitest, salvestati «What We Saw from the Cheap Seats» Los Angeleses. Spektorile tavapärasest vastuvoolu ujumisest annab aimu ka fakt, et albumi produtsendiks on valdavalt hip-hop muusikaringkondades tuntud ja tunnustatud Mike Elizondo, kes on töötanud koos Jay-Z, Busta Rhymesi, Dr. Dre ja Eminemiga, aga ka Nelly Furtado, Pinki ja Fiona Apple’iga.

Regina Spektor on tuuritanud selliste nimedega nagu Keane, Kings of Leon ja The Strokes, Spektori laulud on kõlanud loendamatutes filmides ja teleseriaalides. Briti muusikajakiri NME on Spektorit kirjeldanud kui tänapäeva üht andekaimat ja põnevaimat lauljatari, teda on võrreldud Tori Amose ja Kate Bushiga ning nimetatud Florence Welshi ja Kate Nashi vanemaks õeks.

Moskvast Brooklyinisse ja klassikalisest muusikast popi juurde tee leidnud Spektori karjäär algas tagasihoidlikult kodulinnas NewYorgis esinedes ja ise oma muusikat välja andes – kaks esimest albumit «11:11» ja «Songs» olid müügil vaid Spektori kontsertidel.

2004. aastal võttis Spektori oma tiiva alla Sire Records ning nende alt ilmunud album «Soviet Kitch» tõi lauljatarile hetkega üleilmse tuntuse. Järgnevad plaadistused «Begin to Hope» ja «Far» on samuti saanud nii publiku kui kriitikute soosiva vastuvõtu osaliseks ja suurendanud veelgi Spektori väga lojaalset fännikogukonda.

Käesoleval, «What We Saw from the Cheap Seats» tuuril on Spektori kontserdi erikülaliseks New Yorgist pärit laulja-lugudekirjutaja Only Son ehk Jack Dishel, kes on ühtlasi ka Regina Spektori abikaasa.

4. augustil Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias toimuva kontserdi piletid on alates neljapäevast, 27. juunist müügil Piletilevishinnaga 30-35€, esimesed 100 piletit hinnaga 25€!

Tagasi üles