Jüri Makarov: Ei saa võrrelda võrreldamatut

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jüri Makarov
Jüri Makarov Foto: promo

Rock Summer 25 peakorraldaja sõnul on ajakirjanduses toimuv arutelu suve muusikaürituste kohta vajalik, kuid paralleelide tõmbamiseks ja üldistamiseks on esmatähtis aru saada, mida tegelikult võrreldekse. «Pole mõtet võrrelda festivali ja kontserti, mis on oma kontseptsioonilt erinevad nagu öö ja päev,» toonitas Makarov.

Kontserdikülastaja saab elamuse paari tunni jooksul, kuid festivalipublik osaleb üritusel kaks päeva. «Tallinna lauluväljakul toimuvate suurürituste kontseptsioonid ja publik on täiesti erinevad,» sõnas Jüri Makarov, kelle sõnul eriilmeliste ürituste võrdlemine meedias teenib küll ajakirjanduse huve, kuid pessimistliku pildi maalimine on eksitav. «Spekulatsioonid piletimüüginimbrite ümber seavad esikohale suurürituste välise külje ja lükkavad kõrvale tegeliku sisu ehk muusika,» sõnas Makarov.

«Muusikaelamuse garantiiks on muusikamaailma suurnimed  ja publikupuudus on viimane, mille pärast inimesed peaksid muret tundma,» kinnitas Makarov. «Rock Summeri artistinimekirja kritiseerijad ei ole kas muusikainimesed  või ei oska muusikast rõõmu tunda,» nentis Makarov.

Sel nädalavahetusel astub Lauluväljakul Rock Summeri kolmel laval üles 40 artisti. Lavale tulevad Bryan Adams, Skid Row, Zucchero, Mumiy Troll, Vaiko Eplik & Eliit, Metsatöll ja paljud teised. Ivo Linna & In Spe esituses tuleb pealaval ettekandmisele Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi poolt loodud viis isamaalist laulu.

Makarovi sõnul on sel nädalavahetusel Lauluväljakul toimuv on ühelt poolt kummardus 25 aastat tagasi toimunud esimesele Rock Summerile, kuid kahe päeva jooksul pakume erineva muusikamaitsega inimestele parimat festivalikogemust. «Üldistusoskus on vajalik, kuid kleepida nostalgiasilti selliste artistide esinemisele nagu Rudimental, Röyksopp, London Elektricity, Sinine, Marya Roxx, Winny Puhh jt, on tase omaette,» muigas Rock Summeri peakorraldaja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles