R, 1.12.2023

Andrus Värnik annab täna Kanal 2s avameelse intervjuu!

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrus Värnik
Andrus Värnik Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Täna kell 21.00 algavas «Sa ei ole üksi» hooaja lõpusaates räägib avalikkuse eest pikalt varju hoidnud odaviske maailmameister Andrus Värnik esimest korda, mis tema elus viimastel aastatel tegelikult on juhtunud.

2005. aasta Helsingi MMil üllatas paljusid justkui ei-kusagilt tippu kerkinud odaviskaja Andrus Värniku tiitlivõit. Loomulikult tekkis Andrusele tollal loendamatult toetajaid, sõpru ja tagantkiitjaid. Kuid kui spordis hakkasid tagasilöögid tulema, jätsid need jälje ka Andruse igapäeva- ja isiklikku ellu.

Ehkki Andrus ütleb, et ta ei talu üksindust, on ta nüüdseks ikkagi täiesti omapäi jäänud.

«Täna olen olukorras, kus ma ei saa öelda, et olen õnnelik. Kõrgelt kukkuda on valus. Kõrvalt kaovad nii sõbrad kui ka toetajad. Ma ei näinud ette, et mu elu võib nii karmiks minna, et kukun nii kõrgelt,» räägib Andrus tänases saates.

Saatejuht Carmen Pritson-Tamme on tänulik, et Andrus Värnik nõustus intervjuud andma, sest mehe suhe meediaga on olnud valulik.

«Olen kunagi liiga palju intervjuusid andnud ning osaliselt on seetõttu nurjunud ka minu karjäär. Laused, mis olen öelnud hoopis teises kontekstis, on välja rebitud ning minu vastu pööratud. Ma ei ole kunagi kellelegi meelega haiget teha tahtnud ning asjaosalised ise said alati aru, kui lihtsalt nalja viskasin. Meedia naljast aga aru ei saanud,» on Andrus nõutu.

Millega tegeleb endine tippsportlane täna ja kas me näeme teda veel kunagi odaviskesektoris medaleid jahtimas, selgub juba saates.

 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles