K, 29.11.2023

Ilusmees Risto Kask aitab kodutuid kiisusid ja kutsusid

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toiduabi ja mänguasjad Tallinna Loomade Hoiupaiga kiisudele ja kutsudele
Toiduabi ja mänguasjad Tallinna Loomade Hoiupaiga kiisudele ja kutsudele Foto: Erakogu
Hiljuti käis grupp Tallinna noori eesotsas Ilusmees-Risto Kase, unelmate pulmast tuntud Kairi Kaljuvee ja heategevusorganisatsiooni «Aita Nõrgemat» juhatuse liikme ja legendaarse bändi Meie Mees kitarristi «Habeme» poja Priit Parvega viimas toiduabi ja mänguasju Tallinna Loomade Hoiupaiga kiisudele ja kutsudele, vahendab Buduaar.

«Jõulude ajal tuli meil mõte midagi ära teha ja abistada pühade puhul neid, kes ennast ise aidata ei suuda. Käin ise pidevalt loomade hoiupaigas koertega jalutamas ja olen teadlik kui kurvad need loomakesed seal hoolimata kirjust seltskonnast on,» räägib Risto.

Mehe sõnul ootavad nad pikisilmi, mil neid märkab mõni rõõmsameelne pere ja nad endaga koju viib.

«Sellest saigi alguse MTÜ Aita Nõrgemat, mille eesmärgiks oli algselt mitte nii väga toiduabi korjamine, kuivõrd inimeste seas teavituskampaania läbiviimine, et kuskil ootab neid päris enda koduloom,» räägib mees.

Mõtteviis, et «hulkuvad koerad ahju» või «pistke need penid ja kõutsid puuri!» on ilmselgelt aegunud ja aeg on mõtlema hakata ka nendele, kes elavad meiega siin väikeses Eestis kõrvuti ja kes enda heaolu nimel sõna võtta ei suuda.

Loomade hoiupaiga külaskäigu näol oli tegemist esimese suurema toiduabi kättetoimetamisega, mille ostmiseks on käe alla pannud paljud eestlased. «Koostöös Loomade Hoiupaigaga soetati hoiupaiga kiisudele kvaliteetset kassitoitu ja mängimiseks mänguasju, ilma ei jäänud ka hoiupaiga suuremad asukad, kes kohale viidud mänguasjad koheselt hambusse krabasid.»

Kutsume üles kõiki loomasõpru külastama loomade hoiupaikasid, seal ootab neid ees seltskond, kellel on alati uute sõprade üle hea meel. Ja kes teab, võibolla leiavad just sellisel moel mõned inimesed endale truu kaaslase ja sõbra, keda koju viia ja rõõmsat elu elada.

«Keegi nendest loomadest ei ole ise hoiupaiga elu valinud ja nad on väärt elu armastava peremehe juures,» toonitab Risto.

Kodutuid loomasid saab abistada helistades annetusnumbrile 900 12 12 (kõne hind 30 krooni) või annetades MTÜ Aita Nõrgemat arvelduarvele 10220093334016.

Kutsusid ja kiisusid paitada ja jalutama viia saab Tallinna Loomade Hoiupaiga aadressil Viljandi mnt 24D.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles