P, 4.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaata, kes väisasid Tarja Turuneni megakontserti!

Facebook Twitter
Comments

Eile, 20. mail andis Nokia Kontserdimajas väga erilaadse kontserdi popmaailma unikaalseimaid sopraneid Tarja turunen.

Ooperidiiva esines laval koos filharmooniaorkestri, koori ja tuntud heavy rock trummari Mike Terranaga. Kokku oli laval üle saja inimese.

Vaata, kes väisasid eilset Tarja kontserti!

Tarja Turunen sai tuntuks soome metal-bändi Nightwish lauljana

Turunen lahkus 1996. aastal asutatud ansamblist 2005. aastal, et pühenduda soolokarjäärile.

Tarja Turunen on viimase kuue aasta jooksul välja andnud kolm sooloalbumit, mis on jõudnud mitmes Euroopa riigis plaatina- või kuldplaatina staatusesse.

Väikses Soome linnakeses linnaametniku ja puusepa perre sündinud Tarja Turunen hakkas muusikaga tegelema väga varakult. Tulevane kõrgelt hinnatud sopran paistis juba koolis silma erilise häälega ning jätkas õpinguid Sibeliuse Akadeemias.

Juba enne Nightwishi asutamist esines Tarja Turunen lavadel kuulsate ooperiaariatega. Tema suurteks lemmikuteks on siiani jäänud Verdi ja Webberi palad.

Kontserdil esitavate palade hulgas on muuhulgas maailmakuulsaid teoseid nii Mozarti kui ka Rossini sulest. Esitusele tulevad ka Queen´i surematud hitid. Lisaks ka loomingut bändilt Nightwish ning ka Tarja enda loodud teoseid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles