ERKI Moeshow 2013 - PUNANE RAAMAT/ EKA Moedisain I - Mariliis Niine, Sirli Lehtsalu, Teele Koel, Liina Luht, Anni Kivisto, Kätlin Haak, Birgita Slberg

Anu Saagim
, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERKI Moeshow 2013 toimus 18. mail Elektriraudtee Depoos.

Moesündmus, mis sai alguse 1982. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudist, on oma publikut üllatanud igal aastal uute lahenduste ning pööraste kollektsioonidega. Kuna moe-show on olnud kunstitudengite demonstratsioonüritus, avangardse rõivaloomingu ning enese väljaelamise lavaks, on see kasvanud üheks olulisimaks ning oodatuimaks moeetenduseks Eestis!

Kõik toimub spontaanselt, mis ainult pähe tuleb. ERKI Moeshow ei sea kellelegi ega millelegi piire. Kasuta ja loo kollektsiooni tehes mida iganes.

Tänavusel aastal rännati uude reaalsusesse ning ületati olev, jättes kõik vana seljataha.

Õhtu oli täis piiritut mängulisust ning lennukust. Laval näitasid end parimad kollektsioonid.

PUNANE RAAMAT/ EKA Moedisain I - Mariliis Niine, Sirli Lehtsalu, Teele Koel, Liina Luht, Anni Kivisto, Kätlin Haak, Birgita Slberg

Idee: Ohustatud liigid, haruldus, elule turgutatud, värvide tonaalsus, taimede tukslevad sooned ja urbanistika - selle maailma kandvaks tooniks on roheline.

Roheline sümboliseerib noorust, elujõudu ja tasakaalu ning on uuenemise, kevade ja õnne sümbol. Roheline soosib koostööd ja otsib kokkupuutepunkti.

Tähelepanu on suunatud kaduvuse tunnetamisele ning selle olemuse piir on urbanistlikus ühiskonnas jätkuvalt muutlik. Iga rohututi taga hiilib teadmine kõige kadumisest ja mõttetusest, kus ekslevate hingedena karastavad õukonda kaduvate liikide appihüüded.

Vaata moegaleriid! Kuidas meeldib?

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles