Jah, laule on autost loodud palju - kuid et lindistada kontseptsioonialbum, mille peategelaseks on automobiil, ja teha seda nõnda, et kogu ettevõtmine a priori naeruväärselt ei mõjuks, selleks peab olema üks vänge vanamees. Nagu näiteks Neil Young.
Young muidugi ongi sedasorti tegelane, kes võib teha, mis aga pähe tuleb. Tervisele ja vanusele (63 - vanusetoimetaja) vaatamata (ehk just nende tõttu) on Young viimastel aastatel olnud hirmuäratavalt aktiivne ja kadestamisväärselt heas vormis.
Mingi Franz Ferdinandi taoline noortepunt punnitab mitu talve ühte retroplaati teha, kusjuures tulemust pole ollagi, selle aja sees jõuab onu Neil terve pinu plaate välja anda, tuuril ja haiglas käia ning bändimeestega tülitseda ja ära leppida.
Sõiduk, millest Neil Young oma uuel albumil laule loob, on tema legendaarne Lincvolt ehk siis elektri jõul liikuvaks ökomudeliks tuunitud 1959. aasta Lincoln Continetal.
"Fork In The Road" pole lihtsalt kogumik "jälle selili ma auto all"-tüüpi lugusid (ehkki õliseid lembehetki leidub, ja mitte vähe!), auto on Ameerika elustiili, kultuuri ja majandust peegeldav sümbol, nii kuivalt kui see lause kirjapanduna ka iganes kõlada võiks.
Young pole masinapurustaja, kes propageerib autoga kruiisimise asemel tervislikku jalgrattasõitu, tema sõnum on rokimehe oma: puhas sõidumõnu ja maanteeromantika hakkavad maailmast otsa saama, inimesed passivad tundide kaupa ummikutes, et sõita tööle, kus teenivad raha, mille eest maksta laene ja liisinguid.