Angelina Jolie isa sai tütre rinnaeemaldusest teada meediast

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jon Voight
Jon Voight Foto: SCANPIX

Hollywoodi staar Angelina Jolie teatas üleeile, et ta lasi vähi kartuses endal mõlemad rinnad eemaldada.

Jolie isa Jon Voight sai tütre sellisest ebatavalisest sammust teada interneti uudistest, edastab Daily Mail.

Isa ja tütar ei suhelnud aastaid ning leppisid ära alles 2011.

Isa sõnul oli ta uudisest üllatunud, kuna möödunud pühapäeval kohtus ta tütrega ning siis ei saanud ta aru, midagi oleks teisiti.

«Olen oma tütre üle uhke. Olime koos möödunud nädalalõpul tähistamas mu poja Jamie sünnipäeva. Kohal olid ka Angelina ja Brad. Ma ei teadnud, mida ta teha oli lasknud,» sõnas isa.

Voighti sõnul luges ta Jolie kohta käivat uudist eile hommikul.

Angelina Jolie langetas otsuse lasta mõlemad rinnad eemaldada pärast geeniuuringuid, mis näitasid, et tal on BRCA1 geen, mille tõttu on tal 87 protsendi suurune oht haigestuda rinnavähki ning 50 protsendine oht saada munasarjavähk.

Joliele tehti operatsioonid veebruarist aprillini.

Jon Voighti sõnul respekteerib ta oma tütre valikut, et ta oma rinnaeemaldust ei paljastanud. Sellest oli teadlik vaid ta elukaaslane ja laste isa Brad Pitt.

Isa lisas, et ta helistas tütrele pärast uudis teada saamist ning Jolie selgitas, miks ta sellised operatsioonid ette võttis.

Voight ja Jolie läksid riidu 2002. aastal pärast seda, kui isa teatas avalikult, et ta tütrel on vaimse tervise probleemid. Jolie aga süüdistas isa, et tal olid ema seljataga armuafäärid.

Jolie elukaaslane Brad Pitt oli see, kes püüdis neid lepitada. 2011. aasta oktoobris leppisid isa ja tütar ära.

Ka Brad Pitti ema Jane Pitt ülistas Jolie otsust lasta rinnad eemaldada.

Angelina Jolie ema Marcheline Bertrand suri 56-aastasena munasarjavähki.

Tagasi üles