Eesti Muusikaauhinnad 2020

Imre Sooäär: Kerli väärib Eesti kultuurisaadiku aunimetust

Kerli

FOTO: SCANPIX

Muusikust rahvasaadik Imre Sooäär arvab, et Eestis ei osata tegelikult hinnata, kuidas Kerli suure töö ja pühendumusega maailma vallutanud on.

«Maitseid on erinevaid ja meile ei pea kõigile meeldima see stiil, mida ta viljeleb ja muusika, mida ta kirjutab, aga peame tõele näkku vaatama ja tunnistama, et see, mida ta omas žanris teeb, on mega ja sügavat lugupidamist väärt,» ütles Sooäär Õhtulehele.

«Tema laulu «Skyscraper», mis sai MTV muusikaauhindadel möödunud aastal parima sõnumiga muusikavideo auhinna, on YouTube'is vaatatud juba üle 90 miljoni korra, see on ju 70 korda rohkem kui Eestis rahvast. Vaadake Billboardi ja teisi edetabeleid – mitte ükski laulja ega laulukirjutaja Eestist ei ole maailma edetabelites eales popmuusikas nii kõrgele tõusnud ega sellist fännibaasi omanud,» kiitis Sooäär.

Ühtlasi usub Sooäär, et Kerli vääriks Eesti kultuurisaadiku aunimetust laias maailmas: «Ta suudab üksi Eestile rohkem promo ja head nime teha, kui mõni messikülastus, kuhu riik miljoneid investeerib.»

Tagasi üles