P, 3.12.2023

Nõid Nastja teab saleduse saladust

Elu24
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Nastja
Nastja Foto: Jelena Rudi

Nõid Nastja, kes on ka tõsieluseriaali «Selgeltnägijate tuleproov» võitja, rääkis Buduaarile, kuidas ta end vormis hoiab ning miks kalorite lugemine kedagi saledaks tegelikult ei tee.

Nastja, kuidas sul õnnestub end niivõrd suurepärases vormis hoida? Kas sport või dieedid?

Ma olen igasuguste dieetide vastu! Kõik, mis tähendab ajutiselt söömisest loobumist või toidukoguste piiramist, on minu jaoks ennekuulmatu ning mina armastan oma keha liiga palju, et end sedasi piinama hakata.

Eriti kahjulik on see nii-öelda kalorite lugemise teooria. Inimese organism on üles ehitatud palju keerulisemalt kui küttekeha, seega kalorite lugemisel pole mõtet. Kõik naised, kes oma päevakaloraaži rangelt jälgivad, teevad endale sellega hoopis karuteene. 

Mida jälgima peaks, et kaunis vorm säiliks?

Kõik saab alguse geneetikast ehk siis sellest, millele on programmeeritud sinu organism. Elu jooksul toimub selle programmi korrektuur ühes või teises suunas. Palju sõltub toiduainetest, mis võivad soodustada saledust või siis vastupidi ja samuti toiduainete vastastikusest sobivusest.

Sellepärast on toiduainete eraldi söömine küllaltki edukas süsteem, milles on raske eksida. Kui aga süüa koos kahte mittesobivat produkti, siis ühel hetkel ongi tulemuseks tüsedus.

Mina teen süüa tunnete ja intuitsiooni järgi, mis ütleb mulle, mis millega õigesti sobib. Siin ei mängi kalorite hulk enam mingit rolli. Ma ei poolda nälgimist ega mäleta, et oleksin kasvõi korra oma elus jätnud vahele hommikusöögi või lõuna.

Mis puutub üldistesse reeglitesse, siis praktiliselt kõik vürtsid näiteks, soodustavad mitterasvumist. Kõige rohkem kehtib see tüümiani, aniisi, köömnete ja teiste teravate vürtside kohta. Aniis on üldse üks huvitav vürts, väga kasulik naistele mitmetel põhjustel ning toimib ka kui armujook. 

Sporti Nastja väga palju ei tee, samas liha ning magusat ta ka ei söö

Üldse ei isuta ei liha ega magusa järele. Ka spordiga on mul lood nii nagu on - vanemad ei kasvatanud minust spordiarmastajat, meil ei tegelenud keegi spordiga, oleme pigem selline loominguline perekond.

Vahel ikka käin trennis, kuid aeroobsed pingutused mulle ei meeldi, kasu on neist vähe, pigem on mulle lähedasemad jooga ja pilates. Üldse on venitusharjutused figuurile väga kasulikud ja seda sellest hoolimata, et väliselt võiks ju tunduda, et suurt füüsilist pingutust ei ole.

Kodus seisab meil velotrenažöör, mida kasutan. Laisaks mina end kindlasti ei pea, näiteks ma ei istu filmi vaadates kunagi niisama, vaid sõidan jalgrattaga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles