T, 28.11.2023

Tarja Turunen toob Tallinnasse rokkarid ja ooperisolistid

, Elu24 peatoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endine Nightwishi lauljatar Tarja Turunen tuleb Eestisse.
Endine Nightwishi lauljatar Tarja Turunen tuleb Eestisse. Foto: Promopilt

20. mail Nokia Kontserdimajas toimuv Tarja Turuneni ja Mike Terrana meelierutav show ühendab rokkhelid ja klassikalised muusikud ooperivokaaliga. Kolmeoktavilise hääleulatusega Tarja Turuneni saadab laiendatud koosseisus Peterburi Filharmooniaorkester ning rokktrummar Mike Terrana.

Endist Nightwishi lauljat Tarja Turuneni on nimetatud parimaks crossover lauljaks terves Euroopas tema eriti emotsionaalse ja võimsa hääle tõttu.

Tarja Turunen sai tuntuks soome metal-bändi Nightwish lauljana. Turunen lahkus 1996. aastal asutatud ansamblist 2005. aastal, et pühenduda soolokarjäärile.

Tarja Turunen on viimase kuue aasta jooksul välja andnud kolm sooloalbumit, mis on jõudnud mitmes Euroopa riigis plaatina- või kuldplaatina staatusesse.

Väikses Soome linnakeses linnaametniku ja puusepa perre sündinud Tarja Turunen hakkas muusikaga tegelema väga varakult. Tulevane kõrgelt hinnatud sopran paistis juba koolis silma erilise häälega ning jätkas õpinguid Sibeliuse Akadeemias.

Juba enne Nightwishi asutamist esines Tarja Turunen lavadel kuulsate ooperiaariatega. Tema suurteks lemmikuteks on siiani jäänud Verdi ja Webberi palad.

Kontserdil esitavate palade hulgas on muuhulgas maailmakuulsaid teoseid nii Mozarti kui ka Rossini sulest. Esitusele tulevad ka Queen´i surematud hitid. Lisaks ka loomingut bändilt Nightwish ning ka Tarja enda loodud teoseid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles