Sõnajalad avavad Oskar Lutsu majas restorani

, Elu24 peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Perekond Sõnajalad oma Saaremaal asuval kinnistul
Perekond Sõnajalad oma Saaremaal asuval kinnistul Foto: SCANPIX

Äriperekond Sõnajalg eesotsas vendade Olegi (52) ja Andresega (52) on otsustanud oma pikalt tühjana seisnud kinnisvara Tallinnas Venus Clubi vastas kasumlikumalt rakendada. Arhitektuuripärliks peetud üle saja aasta vana muinsuskaitsealune puitmaja Vana-Viru tänaval, kus omal ajal tegutses apteek ja kus töötas apteekri abina meie kirjanduse au ja uhkus Oskar Luts, läbis hiljuti ka välise värskenduskuuri, vahendab Kroonika. 

Sõnajalad on löönud käed meelelahutusärimees Sten-Erik Jantsoniga (28) ja tema partneritega, kes avavad seal lähiajal vene stiili ja sugemetega restoran-kokteilibaari. Praegu käivad aktiivsed kooskõlastused eri ametitega ja ühiselt on võetud eesmärk tuua selline arhitektuuripärl parimal ja ehedamal viisil linnakodanikuni.

«See tuleb veidi erilisem koht,» teab Oleg Sõnajalg. Jantsoni ja tema partneri visioon on: «Źnitti soovime võtta selliselt kuulsalt restoraniketilt nagu Mari Vanna. Nende  nime all on restoran-kokteilibaare nii Moskvas, Peterburis, Londonis, New Yorgis, Los Angeleses, kui ka Washingtonis.»

Praegu käib tegijate seas äge ajurünnak teemal, mis saab uue koha nimeks. Jantsoni arvates võiks selles kajastuda kuidagi ka maja Oskar Lutsuga seotud minevik. Hmm, aga äkki «Oskar Lutsu Juures»?

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles