Seekordses TV3 saates «Kaua võib!» püüdis saatejuht Aivar Riisalu leida lahendust liiklusvaidlusele, aidata murelikku isa ning teada saada, millal kaob lennujaama lähedalt osmikuteküla.
«Kaua võib!»: üks kindlustus veeretas teisele
Kindlustusandjad jamavad
Hiljuti pukseeris üks naisterahvas teise autot, viimane kaldus vastassuunavööndisse ning põrkas kokku meesterahva juhitud masinaga.
Pukseeritav tunnistas enda süüd allkirjaga, kuid kindlustusest öeldi hiljem, et süüdlane olevat ütlust muutunud.
Kindlustuse väitel poleks tohtinud mees pukseeritavate autode vahele keerata ning süüdi oli hoopis tema. Tegelikult sõitsid autod üksteisele vastu ning rajavahetusel tegi veetav suurema kaare kui vaja.
Naistega kohtudes selgus, et nemad pole oma tunnistusi tagasi võtnud. Tuli välja, et hoopis kindlustuste poolt sunnitakse otsust peale ja lihtsalt üks kindlustus veeretab asja teistele.
Absurdne bürokraatia
Järgmiseks selgus, et paragrahv on ikka kõver küll. Muret kurtis mees, kelle praeguse elukaaslase abikaasa lahkus Eestist ning ei näita enam näole.
Naine abiellus Kanada kodakondsusega mehega ning sellest abielust sündis laps. Umbes lapse sünni ajal sai aga armastus otsa ning mees lahkus Kanadasse, kust teda enam kätte saada pole võimalik.
Naine ootab nüüd praeguse elukaaslase last, kellega tal abielluda võimalik pole, sest kanadalasele pole võimalik lahutusdokumente saata.
Samuti on välismaalane de jure veel sündimata lapse isa. Kuna naine on veel abielus, peab lapse murelik isa oma isadust tõestama DNA-testiga.
Mees leidis argpüksi telefoninumbri Ameerika tuttavate kaudu üles ning üritas helistada ja saatis paar sõnumit, kuid tulemusteta. Ka politsei ei saa aidata inimest otsida, sest tegu pole kriminaalasjaga.
Mees leidis kokkuvõtteks, et olukord on enam kui absurdne. Teoreetiliselt võib Kanadas elav meesterahvas ükskord tagasi tulla ning mõlemaid lapsi endale nõuda.
Osmikud lennujaama lähedal
Lõpetuseks uuris Riisalu, millal võiks kenamaks muutuda olukord lennujaama lähistel, kus on juba aastaid asunud palju ebaseaduslikke osmikuid. Osad neist on eramaadel nind osad riigimaadel.
Tallinna ringtee poolest on juba natuke maha lammutatud ning ülejäänute tulevik pole samuti roosiline.
Mõned hütid jäävad ette laiendatavale lennujaamale ja riigimaale ehitatud hoonete eest pole õigust kompensatsiooni nõuda.
Asulas kuritegevusega probleeme pole olnud, kuid muret teevad koera- ja kassikarjad ning süttivad hooned.
Saates avaldati lootust, et arvatavasti kaovad need putkad lähima kümne aasta jooksul.