T, 5.12.2023

«Targem kui 5b» mängijad põrusid kirjanduse ja muusikaga

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Targem kui 5b.
Targem kui 5b. Foto: TV3

Seekordses TV3 saates «Targem kui 5b» panid teadmised proovile Haapsalust pärit Allan ja tallinlane Lennart.

1. Esimese klassi emakeel: kas kõik inimeste, linnade, riikide ja loomade nimed kirjutatakse suure tähega? Allan vastas, et väide on õige.

2. Esimese klassi inimeseõpetus: nimeta Eesti looduslikud rahvussümbolid. Mängija pakkus, et need on paekivi ja suitsupääsuke. Vastus loeti puudulikuks, sest rukkilill ja räim jäid loetelust välja. Õnneks vastas pinginaaber Kalev Gustav õigesti.

3. Teise klassi kirjandus: mis on Pipi Pikksuka ahvi nimi? Allan teadis, et see on härra Nilsson.

4. Neljanda klassi matemaatika: milline lause on vale - a) ring on tasandiline kujund, b) kera ei ole ruumiline kujund, c) mõni ristkülik on ruut? Allan valis variandi b.

5. Kolmanda klassi inglise keel: mis sõna on peidus - REIPTCU? Mängija sai aru, et seal on peidus sõna picture.

6. Kolmanda klassi muusikaõpetus: kuidas nimetatakse muusikat, mida esitab inimhääl? Mängija teadis, et see on vokaalmuusika.

7. Neljanda klassi vene keel: milline sõna ei sobi loetellu - õngitsema, õmblema, mängima, kakskümmend, joonistama. Mängija vastas õigesti, et see on kakskümmend.

8. Viienda klassi kirjandus: mis riimiga on tegemist, kui salmi esimene rida riimub kolmandaga ja teine neljandaga. Allan otsustas pinginaabrilt piiluda. Pinginaaber vastas «lõppriimilised» ning Allan nõustus sellega. Õige vastus oleks olnud ristriim. Allan lahkus saatest 10 000 krooniga.

Saate teine mängija oli Tallinnast pärit kokk Lennart.

1. Esimese klassi matemaatika: mitu ühte on kümnes? Mängija vastas, et kümnes on üks üks. See oli vale vastus, kuid õnneks vastas pinginaaber Laura Greete õigest, et neid on kümme.

2. Kolmanda klassi matemaatika: milline väide on vale? Mängija valis variandi b - korrutis muutub, kui korrutame ühega.

3. Teise klassi muusikaõpetus: kas metallofon, ksülofon ja kellamäng on plaatpillid? Lennart vastas, et see väide on vale. Lennart pidi tunnistama, et pole viiendikest targem.
 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles