N, 7.12.2023

Ariel Pink's Haunted Graffiti klubis Tapper!

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ariel Pink's Haunted Graffiti
Ariel Pink's Haunted Graffiti Foto: Tapper
Los Angeleses elav 30-aastane laulja, laulukirjutaja ja produtsent Ariel Pink alustas lugude kirjutamist 8-aastasena ning on alates 1996.a. salvestanud üle 500, mõnedel andmetel ligikaudu 1000 lugu, millest suurem osa on tänaseni ametlikult avaldamata.

Pinki muusikukarjäär sai suurema hoo sisse aastal 2003, mil tema CD-R jõudis ühiste tuttavate kaudu ansambli Animal Collective liikmete kätte, kes vaimustusid kuuldust sedavõrd, et otsustasid avaldada tema 1999.a. salvestatud lugudega plaadi "Doldrums" oma isikliku plaadifirma Paw Tracks alt.

Üleilmse levikuga Paw Tracks on hiljem avaldanud veel kaks albumit Ariel Pinki vanema materjaliga - "House Arrest" ja "Worn Copy" (Eesti Ekspressi „Aasta Plaat 2005"), mis kinnistasid Pinki mainet planeedi ühe kummalisima ja köitvama artistina. Samas on kõikidel tema ametlikel plaatidel leiduvad lood salvestatud aastaid enne nende avaldamist, nii ootavadki Ariel Pinki fännid pikisilmi päeva, millal saab kuulda tema värskemat loomingut.

Pink loob enamiku oma muusikat kodus mikrofoni, kitarri, basskitarri ja klahvpillidega, kasutades salvestamiseks peamiselt 8-realist kassettmagnetofoni. Oma muusika kõlapildiga püüab Pink edasi anda ja idealiseerida popmuusika kuulamise kogemust kesklaine raadiojaamalt - kõrv vastu vanemate vana raadiot, millest kanduvad noore kuulajani läbi sahina, justkui „teispoolsusest", jumalikud ja salapärased helid.

Kirgliku muusikafänni Pinki eeskujud ulatuvad alates gooti-rock\'ist (Bauhaus, The Sisters of Mercy) ja The Cure'ist, keda ta on nimetanud oma suurimaks lemmikbändiks, kuni R Stevie Moore\'i (kõigi kodulindistajate isa), David Bowie ja Michael Jackson'ini. Sulatades kokku krabiseva raadiokrapi esteetikat nihestatud lo-fi popiga, on tal õnnestunud saavutada helipilt, mis on korraga nii kaunis kui segadusseajav, aga samas äärmiselt köitev.

Pink rakendab oma lugudes muljetavaldavat hulka erinevatel ajastutel poplugude kirjutamisel kasutatud võtteid, mis kõlavad nii autentselt, nagu oleks nad „teleporteeritud" muutmata kujul otse nende loomise hetkest. Vaieldamatult üliandeka laulukirjutaja Ariel Pinki lood on meloodilised ja kaasakiskuvad ning kõlavad tihti tuttavlikult, meenutades kõige vahetumat ja otsekohesemat 70ndate ja 80ndate pop-rocki.

Kuigi Ariel Pink pidas oma lugude esitamist kontsertidel pikalt võimatuks, pani ta mõni aasta tagasi kokku andekatest muusikutest koosneva bändi, millega ta on tänaseks tuuritanud edukalt nii Ameerikas kui Euroopas, aga ka Austraalias ja Uus-Meremaal. Kontserdid ongi ainus võimalus saada mingitki aimu (kuid mitte kindlat teadmist), kuidas kõlaks Ariel Pink väljaspool lo-fi esteetikat - sissemängituna stuudios ja tänapäevast tehnikat kasutades. Tema uude ja senistest kõige professionaalsemasse tuuriansamblisse kuuluvad lisaks Ariel Pinkile bassist Tim Koh (White Magic), kitarrist Cole GN (The Samps), klahvpillimängija Kenny Gilmore (Lilys) ja trummar Aaron Sperske (Beachwood Sparks, Lilys).

Valitud diskograafia:

The Doldrums (2004)
Worn Copy (2005)
House Arrest (2006)
Lover Boy (2006)
Ariel Rosenberg\'s Thrash and Burn: Pre (2006)
Scared Famous (2007)
Underground (2007)
Oddities Sodomies Vol. 1 (2008)

Lisainfo ja muusika:

http://www.arielpink.com
http://www.myspace.com/arielpink
http://www.paw-tracks.com
www.humanearmusic.com (Ariel Pinki ja tema sõprade plaadifirma)

Videod:

"For Kate I Wait"

"Politely Declined"

"Are you going to look after my boys?"

"Gray sunset"

"Shaven"

Loe 2005.a.intervjuud Eesti Ekspressis

Plaadi „Worn Copy" arvustus Eesti Ekspressis (10/10)

Ariel Pinki joonistused.

Kontserti juhatab sisse kosmilist jazz-rocki mängiv Tallinna ansambel Galaktlan Grupp. Elektronmuusik Taavi Laatsiti (artistinimega Galaktlan) juhitavasse ansamblisse kuuluvad lisaks Laatsitile veel Tanel Paliale (klahvpillid), Mihkel Kõrvits (trummid) ja Priit Pääsuke (kitarr). Galaktlan Grupp on varem üles astunud selliste alternatiivmuusika suurnimede nagu Ratatat ja Ex-Girl Tallinna kontsertide soojendajana, samuti on grupp esinenud Eesti Televisioonis ja festivalil Hea Uus Heli ning andnud 2006.a. lummava kontserdi festivali „Schilling" viimase esinejana.

Kuula: http://www.myspace.com/galaktlangrupp

Uksed avatakse kell 19:00
Esimene bänd läheb peale 20:30

Piletid müügil Piletilevi müügikohtades hinnaga 195.-, ukselt 250.-

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles