E, 4.12.2023

Vaata, kes käisid 3D nukuooperi «Lisa Limone» esilinastusel

, Elu24 peatoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Neljapäeval, 7. märtsil esilinastus Solaris Kinos Mait Laasi muusikaline nukufilm «Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu». See on maailma kõige esimene täispikk 3D-nukuooper.

Film räägib apelsinipoiss Maroc'ist, Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenikust, kes jõuab pärast tormi Sitsiilia rannikule. Maroc'i lootus leida vabas maailmas hea elu puruneb, kui ta satub tomatiistandusse orjatööle.

Kaunis Lisa Limone, ketšupitöösturi tütar, elab muretut elu, kuid tal on üks suur soov - Lisa tahab leida tõelist armastust. Ühel päeval avastab ta rannast merekarbi, mis laulab talle Maroc'ist.

Tegu on kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seiklusliku linalooga

Filmi tegelastele andsid oma hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost, Andero Ermel ning teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad. Filmi tegemiseks kulus pea seitse aastat. Selle tarbeks valmistati 70 nukku, 250 tomatitaime, 1300 tibatillukest tomatit, 8 maja, 3 autot ning 2 rahakirstu.

«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu» pikkus on 72 minutit

Selles kõlavad läbisegi itaalia, prantsuse, inglise ja eesti keel, film on subtitreeritud eesti keelde. Filmi lavastas Mait Laas, stsenaariumi kirjutasid Kati Kovács ja Peep Pedmanson, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi, originaalmuusika autor on Ülo Krigul ja helirežissöör on Karri Niinivaara. Filmi produtsendid on Arvo Nuut, Andrus Raudsalu, Misha Jaari ja Mark Lwoff.

Alates 26. veebruarist on Solarise kino fuajees avatud ka põhjalik filmi rekvisiitide näitus

Väljapanek annab põneva ülevaate pea viie aasta jooksul Nukufilmis tehtud suurest tööst - väljas on erinevad maketid, nukud ja dekoratsioonid, mida «Lisa Limone» loomiseks kasutati, nende juures on ka tutvustavad tekstid, mis räägivad filmi saamisloost. Näitus on kõigile huvilistele tasuta.

«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu» valmis Nukufilmi stuudios koosöös Soome filmiproduktsioonifirmaga BUFO. Selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, samuti Soome Filmi Sihtasutus ja Soome Rahvusringhääling.

Vaata meeleolukaid pilte esilinastuselt!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles