Kerged valged veinid tuleks serveerida temperatuuril 8-12°C, tugevad, võimsad ja täidlased valged aga 12-14, mõni isegi kuni 16°C juures. Kergeid ja nõtkeid punaveine pakutakse jahedamalt (12-14°C) ja täidlasi veidi soojemalt (16-18°C).
Külalistele väärilist elamust pakkuda soovides võib kasutada järgmist võtet: pool tundi enne serveerimist võtta valge vein külmikust ja panna punane asemele. Nii saavutavad mõlemad vajaliku temperatuuri.
Üks kiiremaid mooduseid veini temperatuuri alandamiseks on panna see jää ja veega täidetud ämbrisse. Jää jahutab vee maha ja tihedalt pudeli ümber paiknev vesi asub veini külmutama. Temperatuuri järsku tõstmist üldjuhul ei soovitata. Näiteks soojapuhuri ette tõstetud pudel soojeneb ebaühtlaselt ja viib seeläbi sisu tasakaalust välja.
Veinipudeli avamiseks kasutatakse teravat nuga, millega eemaldatakse pudeli kaela ümber olev kapsel, ja korgitseri. Korraliku avaja spiraal on keskelt tühi, nii ei lõhu see korki. Parimal juhul on spiraal kaetud tefloniga, mis teeb korgi sisse keerdumise hõlpsamaks.
Tänapäeva veinitootjad ja -pudeldajad kasutavad mitmesuguseid pudelisulgureid. Kõige klassikalisem lahendus on tammepuu koorest välja pressitud kork. Ühe sellise korgi hind võib ulatuda mõnekümne kroonini. Hinnatuim on ühest tükist koosnev kork, kuid esineb korgipurust kokku liimitud korkegi. Veel kasutatakse sünteetilisi plastist ja fiiberklaasist sulgureid. Kõige kiiremini kogub populaarsust aga keeratav kork, mis sobib ideaalselt noortele ja kohe tarbimiseks mõeldud veinidele. Uus-Meremaal näiteks on keeratavate korkide ehk screw-cap'ide osakaal ligi 100 protsenti.