Esmalt on vaja õigel temperatuuril veini ja korralikku klaasi. Serveerimistemperatuuri kohta võib leida infot pudeli tagumiselt etiketilt. Kui sealt ei leia või kui see sootuks puudub, kehtib reegel: valged veinid juuakse jahutatult, olenevalt veinitüübist 6-12˚C, ja punased soojemalt, 14-18˚C.
Olgugi et populaarseks on muutunud jalata pokaalid, on klassikalised jalaga klaasid efektiivsemad, praktilisemad ja elegantsemad. Kui klaasil on jalg, tulekski just sealt kinni hoida. Hea veiniklaas on tulbikujuline ja ülalt kitsenev. Kindlasti värvusetu ja ilma igasuguse mustrita. Mida õhema seinaga pokaal, seda parem, et veini voolamine tarbija keelele olek võimalikult sujuv.
Levib arvamus, et pokaal peaks olema niisama kallis kui vein, mida sealt juuakse. Eks oma tõde selles peitub - kvaliteetset ja hinnalist veini lihtsast ja rohmakast pokaalist rüübates väheneksid nauding ning maitseelamus märgatavalt. Tegelikult on aga kulutatud rahasummast tähtsam, et klaas oleks puhas ja piisavalt suur.
Kui vein klaasi valatud, võib alustada "rituaaliga".
1. Vaata. Kalluta veidi klaasi valge tausta kohal ja hinda veini värvust, läbipaistvust, selgust. Tõsta klaas otseks tagasi ja märkad, kuidas vein mööda klaasi seina alla valgub, jättes endast maha "jalad". Valgumiskiiruse abil saab hinnata veini viskoossust, alkoholi sisaldust ja täidlust.
2. Nuusuta. Nuusuta veini ja proovi hinnata tulemusi. Nüüd keeruta veini klaasis, et lõhnad pääseksid vedelikust välja ja eralduv alkohol tõstaks aroomid õhku, kust sinu nina need kinni püüab. Nüüd on juba aroom võimsam ja rikkalikum. Pudelisse surutud vein lihtsalt pidi oma saladuste avamiseks natuke hingata saama. Proovi leida veinis tuttavaid lõhnu: puuviljad (õun, mango, tsitruselised), marjad (mustsõstar, põldmari, kirss), lilled, vürtsid, mesi, suits jne. Kui midagi selget ei eristu, ära heida meelt, vaid iseloommusta aroomi nii palju, kui suudad. Lõhn saab olle kerge, intensiivne, raske, sisukas, õrn, ühtlane või sügav.