Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Kinno jõuab maailma kõige esimene täispikk 3D nukuooper

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24.ee meelelahutustoimkond
Copy
«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu»
«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu» Foto: Promopilt

Elu - see on liikumine! 8. märtsist 2013 jõuab Eesti kinodesse Mait Laasi verivärske muusikaline nukufilm «Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu». Tegu on teadaolevalt maailma kõige esimese täispika 3D nukuooperiga.

«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu»

Ennekõike kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seiklusliku linaloo tegelastele andsid oma hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost, Andero Ermel ja teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad.

See film on omalaadne Romeo ja Julia lugu, mis räägib apelsinipoiss Maroc'ist, Põhja-Aafrikast pärit paadipõgenikust, kes jõuab pärast tormi Sitsiilia rannikule. Maroc'i lootus leida vabas maailmas hea elu puruneb, kui ta satub tomatiistandusse orjatööle.

Kaunis Lisa Limone, ketšupitöösturi tütar, elab muretut elu, kuid tal on üks suur soov - Lisa tahab leida tõelist armastust.  Ühel päeval avastab ta rannast merekarbi, mis laulab talle Maroc'ist. Kas põgenikust apelsinipoiss võib olla tema suur armastus?

«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu» pikkus on 72 minutit, selles kõlavad läbisegi itaalia, prantsuse, inglise ja eesti keel, film on subtitreeritud eesti keelde. Filmi lavastas Mait Laas, stsenaariumi kirjutasid Kati Kovács ja Peep Pedmanson, operaatoritöö tegi Ragnar Neljandi. Linaloo originaalmuusika autor on helilooja Ülo Krigul ja helirežissöör on Karri Niinivaara. Filmi produtsendid on Arvo Nuut, Andrus Raudsalu, Misha Jaari ja Mark Lwoff.

«Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu» valmis Nukufilmi stuudios koosöös Soome filmiproduktsioonifirmaga BUFO. Selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium, samuti Soome Filmi Sihtasutus ja Soome Rahvusringhääling.

Tagasi üles