Rakveres etendunud “Öö” kõlab raadioeetris

Virumaa Teataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
"Öö" maailmaesietendusele oli võimalik hiljuti kaasa elada Rakvere teatrikohvikus.
"Öö" maailmaesietendusele oli võimalik hiljuti kaasa elada Rakvere teatrikohvikus. Foto: TEET SUUR/VIRUMAA TEATAJA

Laupäeval, 2. mail kell 19.05 esietendub Vikerraadios Andres Noormetsa kuuldemäng "Öö", mille maailmaesietendusele oli võimalik hiljuti kaasa elada Rakvere teatrikohvikus.


Andres Noormetsa "Öö" ei ole alguse ja lõpuga lugu. Autor on defineerinud ööd kui seisundit, iseäralikku aega, mil muutumas sõnade tähendused ja mõtete kulgemise rütmid. "Kas see, mida kuuleme ja kuulatame, on öö? See ei ole öö?" küsib Noormets."Öö" teksti autor, lavastaja ja näitleja on Andres Noormets; helilooja, muusik ja improvisaator on Taavi Kerikmäe. Kuuldemängu helirežissöör on Külli Tüli. Helipildid on salvestatud septembri-oktoobrikuus 2008 Viljandis, Pärnu kandis ja Berliinis.Kuuldemängule eelneb Andres Noormetsa ja Taavi Kerikmäe vestlus-kommentaar, mis aitab kuulajal sujuvamalt "Öösse" siseneda.Raadio 2s esietendub "Öö" 3. mail kell 9, Klassikaraadios 17. mail kell 15.05.

Tagasi üles