«Aga tõesti, kes on kuulnud Eesti naiselt sõnu, et unistan mehest, keda üleval pidada ja majanduslikult toetada! Ja ega nii naljalt ei kuule ka mehi hüüdmas, et neile meeldiks olla naiste varju all. Selline on sotsiaalne surve ning ühiskonnas, kus naised ei ole valmis ise majapidamist üleval pidama, ei saa ka võrdsus olla palkades. Ja võib-olla just see ongi õiglane tegelikult. Igatahes ei oskaks mina siin seda küll kelleltki nõuda,» vastab Mari.
Muidugi on Eestis ka päris palju naisi, kes on iseseisvad ning kõrgelt haritud tipptaseme töötajad, kuid samas ebaõiglaselt alamakstud.
«Julgen päris selgelt öelda oma väga professionaalsete sõbrannade konkreetsetest näidetest, et haritud ja tipptasemel töötajatena ennast juba tõestanud naised on küll Eestis täiesti ebaõiglaselt alamakstud. Midagi ei ole teha, täiesti võrdsete võimetega või siis pigem võimekamad naised jäävad palgaläbirääkimistes meestele ikkagi kenasti alla.»
«Küsida küll võib, aga midagi juurde ei saa. Mehed lihtsalt peavad rohkem saama. Võib-olla tõesti nendel samadel põhjustel, mis on tingitud nendest üldistest sotsiaalsetest rollidest. Kuid sellest on natuke kahju küll. Sest see näitab ju naistele koha kätte, et meie ühiskond ei olegi avatud edasipüüdlikele naistele. Ja see paneb naisi mõtlema, et milleks siis üldse pingutada nii palju,» nendib Mari üsnagi kurba tõsiasja.
Mari sõnul oleks olukord kindlasti parem, kui ühiskond naisi rohkem tegutsema innustaks.
«Alati muigan kui loen meediast küsimust ambitsioonikatelt naistelt, et kas nende isikliku eluga on ikka kõik hästi. Eeldusel, et ambitsioonikad naised on muidu õnnetud või igavad. Kuid siis seisavad nad silmitsi ka majandusliku survestamisega. Aga milleks pärssida meie tublisid naisi? Kellele see küll kasulik võiks olla? Mujal maailmas on näha pigem vastupidist tendentsi, et naisi proovitakse innustada. Sest niimoodi kasutame efektiivsemalt oma rahva ressurssi,» soovitab Mari.
«Mina loodan, et Eestis makstakse palka vastavalt tööalastele võimetele ja olenemata kõigest muust - normidest, statistikast või siis enamusest. Ja kõigil on õigus valida oma tee samuti olenemata normidest, statistikast, traditsioonidest ja kõigest muust.»