L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üleriigiline festival «Koolitants 2013» alustab täna

Elu24
Üleriigiline festival «Koolitants 2013» alustab täna
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Koolitants.
Koolitants. Foto: Egon Tintse

Eesti populaarseim ja suurima osalejate arvuga tantsufestival alustab täna maakondlike tantsupäevadega. Kokku toimub ajavahemikus 23. jaanuar- 17. veebruar viisteist maakondlikku tantsupäeva.

Maakondlike tantsupäevade järel selguvad trupid, kes neljas piirkondlikus voorus tantsivad finaali pääsu nimel. Edasipääsejad valib välja kolmeliikmeline žürii.

«Kui eelnevatel aastatel oleme kaasanud maakondlikel tantsupäevadel kaks külalisžürii liiget, siis sellel aastal teeb otsused kolmeliikmeline põhižürii,» selgitas festivali peakorraldaja Mihkel Ernits.

Sel aastal kuuluvad žüriisse Semiir tantsukooli treener ning üks loojatest - SEMY, täisnimega Sergei Morgun. Lisaks veel koreograafi, tantsuõpetaja, lavastaja ja tantsijana tantsuteatris Tee Kuubis tegutsev Madli Teller ning mitmetes teleprojektides osalenud, aastaid showtantsu ja hip hopi treenerina töötanud ning praegune MyFitness spordiklubide peatreener Eva Ottas.

Festival «Koolitants 2013» toimub kolmes etapis. 15 maakondlikku vooru, neli piirkondlikku vooru ning finaal, mis toimub 6.-7. aprill Salme Kultuurikeskuses. Viieteistkümne maakondliku tantsupäeva jooksul astub lavale umbes 6000 tansijat ning laval näeb rohkem kui 660 tantsu kuues erinevas tantsukategoorias ning viies erinevas vanuseastmes.

Lisainfot festivali kohta leiab Koolitantsu kodulehelt ning meie Facebooki lehelt. Festivali korraldab Eesti Tantsuagentuur.

Märksõnad
Tagasi üles