Ettevõtmise eesmärk on rahvakunsti tunnustamine hariduse osana, mis leiaks tähelepanu ja mõistmist ning jõuaks enam kasutusse tänapäevases omaloomingus.
Samuti soov pakkuda Tallinna ülikooli üliõpilastele võimalust eesti rahvakultuuri väärtustamiseks, selle arendamiseks ja seeläbi rahvusliku ning kultuurilise identiteedi hoidmiseks; tutvustada neile eesti esemelise kultuuri lugu, seostades seda käsitööõpetajaks õppijate rahvakunstist inspireeritud isiklikke nägemusi kajastavate loometöödega.
Projektiga on seotud ligi 40 üliõpilast TLÜ tööõpetuse osakonna käsitöö ja kodunduse erialalt. Projekttööde juhendajad on Tallinna ülikooli õppejõud Juta Piirlaid ja Tiia Artla.
"Tänapäeval puutuvad Tallinna ülikooli üliõpilased väljaspool muuseume eheda originaaletnograafiaga harva kokku, 2008. aasta augustikuus avanes selleks aga Kuuskemaade lahkel loal ja kaasabil suurepärane võimalus," tutvustas projekti Tiia Artla. "Aet ja Jüri Kuuskemaa on suutnud erakogu näol säilitada ja jätkata seda, millega alustas omal ajal Aet Kuuskemaa ema tekstiilikunstnik Elgi Reemets - kollektsioneerida ja talletada meie esivanemate esemelist loomingut. Üliõpilaste vaatenurgast pean väga väärtuslikuks asjaolu, et nad said loengulises vormis galeriis kuulata ajaloolase Jüri Kuuskemaa ja tema abikaasa Aet Kuuskemaa ülevaateid erakogu nn originaalide kogumise taustast."
„Veimevaka" projekti raames valminud esemeid, rahvakunsti originaalesemeid ning üliõpilaste kavandeid saab näha näitusel Eesti rahvusraamatukogu kuuenda korruse galeriis 13. aprillist 13. maini.