T, 5.12.2023

«Targem kui 5.b» mängijad võitsid 20 000 krooni

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
«Targem kui 5B» saatejuht Indrek Tarand saates osalejatega
«Targem kui 5B» saatejuht Indrek Tarand saates osalejatega Foto: TV3

Seekordses TV3 telemängus «Targem kui 5.b» jätkas mängu Meelis, kes võitis eelmisel nädalal 5000 krooni. Saate teise mängijana pani teadmised proovile Kardo.

Mäng jätkus viienda küsimuse juures:

5. Kolmanda klassi ühiskonnaõpetus: milline on tasuta hädaabi number Eestis? Meelis teadis, et see on 112.

6. Esimese klassi kunstiõpetus: kas skulptuur on tasapinnaline kunstiteos? Mängija otsustas spikerdada ja tema pinginaaber vastas õigesti, et see väide on vale.

7. Teise klassi loodusõpetus: mis on kõigi maismaaloomade ühine tunnus? Meelis arvas, et neil kõigil on kopsud. Saatejuht luges vastuse valeks, kuid õnneks vastas pinginaaber Kalev Gustav õigesti, et see on hapnikuvajadus.

8. Viienda klassi loodusõpetus: mis on Sudaani Vabariigi pealinn? Meelis ei teadnud ja otsustas 20 000 krooni välja võtta. Õige vastus oleks olnud Khartoum.

Saate teine mängija oli Kardo.

1. Esimese klassi matemaatika: Karlil on 12 krooni, isa annab talle veel 15 krooni ja ta tasub poes 14 kroonise arve. Mitu krooni jääb järele? Mängija vastas 13.

2. Teise klassi kirjandus: mis lugude kangelased Nuuskmõmmik, Koduvana ja Tusklikupreili? Kardo ütles, et need on pärit Muumitrollide lugudest.

3. Teise klassi ühiskonnaõpetus: millal on Eesti rahvakalendri tähtsaim suvine püha? Mängija teadis, et see on 24. juuni.

4. Neljanda klassi ühiskonnaõpetus: millal rajati Eesti Vabaõhumuuseum - a) 1911. aastal, b) 1934. aastal või c) 1957. aastal? Kardo pakkus varianti b, mis oli vale. Õnneks valis tema pinginaaber Urmo variandi c, mis oli õige.

5. Kolmanda klassi emakeel: mida tähendab sõna põdur - a) põdrasarnane olend, b) kõver või c) kehva tervisega? Õige oli variant c.

6. Kolmanda klassi muusika: õige või vale - taktimõõt näitab, mitu lööki on ühes palas? Mängija ütles õigesti, et see väide on vale.

7. Viienda klassi emakeel: nimeta eesti keele väliskohakäänded. Kardo teadis, et need on alalütlev, alaltütlev ja alaleütlev.

8. Viienda klassi ajalugu: millist linna peavad ajaloolased maailma vanimaks linnaks? Mängija ei teadnud vastust ja võttis 20 000 krooni välja. Õige vastus oleks olnud Jeeriko.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles