Ikevald Rannap: paljud teevad tööd, mis neid endid õnnelikuks ei tee

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaspar-Ikevald Rannap
Kaspar-Ikevald Rannap Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Sel aastal pürgis superstaari saatesse ka kuulsa muusiku Rein Rannapi poeg Kaspar-Ikevald Rannap (24), kes läks saatesse aga pigem uudishimu ning uute kogemuste pärast ja mitte võidu eesmärgil.

Igapäevaselt on Kaspar seotud oma uue bändiga River, lisaks on ta muusikaliikumise BändCämp üheks eestvedajaks.

Buduaar uuris hetkel Taanis budismi- ja meditatsioonilaagris viibiva Kaspari käest, kumb on tema jaoks olulisem - muusika või raha teenimine ja rääkis ka Kaspari uuest bändist.

Kaspar, kes on omandanud bakalaureuse kraadi EBS'is ettevõtluse- ja ärijuhtimise erialal, ütleb, et puhtalt raha pärast on muusikat väga raske teha. «Muusikat peab tegema muusika enda pärast. Üks kunagine tuttav ütles mulle, et kui sa suudad olla muusikata ja raha teenida, siis tee seda. Mina ei suuda. Töö peab olema sinu suurimaks kireks, see miski, mis paneb silmad särama ja südame kõvemini põksuma. Sa pead olema nõus seda ka täiesti tasuta tegema. Kahjuks tänapäeval paljud nii ei saa mõelda, raha on nende jaoks number üks, mistõttu paljud teevad tööd, mis neid endid õnnelikuks ei tee,» ütleb Kaspar ning selgitab: «Ilma rahata muidugi elada ei saa, ka minule meeldib hea elu, reisimine. Ühesõnaga, tegelikult on võimalik raha teenida ka tehes seda, mida tõsiselt armastad. Eelkõige tuleb järgida oma südant. Ka meil olid bändiga Ketikoerad ühel hetkel rasked ajad ja kõik kaalusid tõsiselt töö otsimist, kuid me saime sellest niiöelda raskest kohast üle, sest me ei andnud alla. Mul oli peale ülikooli lõpetamist võimalus minna tööle, sain päris mitu korralikku tööpakkumist, kuid ma keeldusin neist, sest teadsin, et muusika on minu jaoks kõige tähtsam,» on Kaspar muusika seadnud enda jaoks kõige olulisemale kohale.

Kaspari sõnul on igal bändil teatud hetkedel raskemad ajad, millest peab lihtsalt välja tulema. «Ka bändil Ewert and The Two Dragons on olnud raskeid perioode, aga vaadake, kus nad nüüd on… . See on kõik tänu sellele, et nad ei andnud alla, vaid nägid vaeva ja uskusid oma muusikasse, panid sinna kogu oma hinge ja armastuse ja nende esmaseks eesmärgiks polnud raha teenimine.»

Hetkel on Kaspar seotud oma uue bändiga River ning muidugi ka 2009. aastal alguse saanud BändCämp muusikaliikumisega, mille eesmärk on arendada inimeste loomingulisust läbi muusika. «Praeguseks oleme korraldanud juba kolm aastat erinevaid võistlusi BändCämpiga, esimene taoline laager toimus esimest korda 2009. aasta augustis. See on laager, kuhu tulevad kokku muusikud ning nad loositakse bändideks ja siis on neil aega 48 tundi kolme loo ära õppimiseks, kusjuures üks nendest lugudest tuleb neil endil laagri jooksul valmis teha. Laager päädib lõppkontserdiga, kus selgitatakse välja parim bänd. Lisaks laagrile on tänaseks meil igal kuul BändCämpJämid ja kord kvartalis BändCämpLive'id,» jutustab Kaspar-Ikevald BändCämpi loomislugu.

Samas avaldab ta ka lähiaja plaane: «Peagi läheb lahti BändCämp Firmabänd 2013 registreerimine, mis toimub sel aastal kolmandat korda. Oleme väga rõõmsad, sest üha sagedamini tellitakse bände läbi BändCämpi erasündmustele ja firmapidudele esinema. Lisaks käin aitamas ettevõtetel oma lugusid luua, kaasates kõik inimesed laulukirjutamisprotsessi. Hiljuti tegin ka Denim Dreami tunnusloo «Dreamed of», mille laulis sisse Birgit Õigemeel,» on Kaspari päevad täis kõikvõimalikke muusikaga seonduvaid projekte ja väljakutseid ja just nii talle meeldibki - teha seda, mida ta armastab.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles