P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mitte kohtingut, vaid seksi

Inna-Katrin Hein
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Kui tasku tühi, jääb see vaid unistuseks.
Kui tasku tühi, jääb see vaid unistuseks. Foto: SCANPIX

Kondoome tootva firma Durex poolt tehtud uuring näitas, et noorte seas ei ole kohtingud enam eriti levinud, vaid eelkõige otsitakse seksi.

Ülemaailmse uuringu teinute sõnul on kõige seksialdimad Uus-Meremaa neiud, kirjutab stuff.co.nz.

«Kohtingukultuur on surnud. Tänapäeva noored eelistavad juhuseksi. Uuringu tulemused näitasid, et seksi otsimisel on kõige aktiivsemad Uus-Meremaa 20. eluaastates naised. Neil on keskmiselt 20 seksipartnerit, samas kui maailma mastaabis on samavanustel naistel ainult seitse,» selgitasid uuringu teinud.

Nad lisasid, et noorte seas levib kohene seksuaalne katsetamine, mis peaks näitama, kas tasub vastaspoolega edasi suhelda või mitte.

«See on lausa anekdootlik. Noorte arvates on uus paaritumisrituaal hea,  kuna see praagib mittesobivad kohe välja. Kui seks ei sobi, siis ei jätkata suhtlemist. Kohene voodisse hüppamine aga tapab kohtingukultuuri,» selgitasid uurijad.

Naiste uus käitumisjoon mõjutab ka meeste suhtumist, sealhulgas ka üheöösuhetesse.

«Osadele meestele võib naiste selline seksuaalne katsetamine meeldida, kuid on ka suur osa neid, kes tunnevad end selle tõttu ahistatuna. Hiljutine meeste seas tehtud küsitlus näitas, et ligi pooled sunniti seksima ning ei teinud seda vabatahtlikult,» nentisid uurijad.

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles