Galerii: «Eestlanna Pariisis» esilinastus

Eile esilinastus Coca Cola Plazas Ilmar Raagi film «Eestlanna Pariisis». Draama kahest eesti naisest Pariisis.

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud «Eestlanna Pariisis» maailmaesilinastus toimus augustis Šveitsis A-klassi festivalide hulka kuuluva prestiižika 65. Locarno filmifestivali põhivõistlusprogrammis, kus linateos võitis oikumeenilise žürii auhinna. Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu ekraanidele jõuab «Eestlanna Pariisis» alates 12. oktoobrist.

Eesti väikelinnades ja Pariisis üles võetud filmi peaosades mängivad Eesti Draamateatri näitlejanna Laine Mägi ja legendaarne prantsuse filmidiiva Jeanne Moreau, kes on tuntud François Truffaut’i, Michelangelo Antonioni, Orson Welles’i jt tipprežissööride teostest.

Lisaks teevad filmis kaasa Patrick Pineau, Ita Ever, Ago Anderson jt.

«Eestlanna Pariisis» stsenarist-režissöör on Ilmar Raag, kaasstsenaristid on Agnès Feuvre ja Lise Macheboeuf. Filmi operaator on César´iga pärjatud Laurent Brunet Prantsusmaalt.

Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud filmi produtsendid on Riina Sildos Eestist, Miléna Poylo ja Gilles Sacuto Prantsusmaalt ning Philippe Kauffmann Belgiast.

Aastal 2008 valiti «Eestlanna Pariisis» esimese eesti projektina Cannes’i filmifestivali Cinefondation´i projektiturule L´Atelier. Praeguseks on filmi leviõigused müüdud Saksamaa, Austria, Jaapani, Šveitsi, Uus-Meremaa ja Austraalia turule.

Prantsusmaal esilinastub film pealkirja all «Une Estonienne à Paris» 26. detsembril 2012.

2,7 miljoni eurose eelarvega «Eestlanna Pariisis» valmis produktsioonifirma Amrion, Prantsuse filmitootja TS Productions ning Belgia filmitootja La Parti Production koostöös.

Esilinastust väisasid teiste seas Rein Lang, Urmas Paet, Jaanus Rohumaa, Anu Saagim, Andres Maimik, Signe Kivi, Kiur Aarma, Andrus Vaarik, Triin Luhats ja paljud teised. 

Vaata pildigaleriid!

Tagasi üles