Kes kohalikest staaridest on Sinu juures pildistamas käinud? Keda sooviksid maailmakuulsustest pildistada ja miks?
Kui arvestada üritustel tehtud reportaažvõtteid ja erinevaid intervjuusid, siis minu kaamera objektiivi ette on jäänud praktiliselt kõik tähtsaimad Eesti isiksused - peaministrist, olümpiavõitjatest kuni Anne Veski ja Ivo Linnani välja. Stuudios olen koos töötanud Tanel Padari, Diana Arno, Jana Kase ja teiste kohalike kuulsustega, lauljatest poliitikuteni. Maailmatähtedest tahaksin pildistada varasemaid ja praeguseid Victoria´s Secret «ingleid». Gisele Bündchen, Alessandra Ambrosio, Adriana Lima. Võib-olla kunagi keskendun portreefotode tegemisele, aga praegu on minu põhisuunaks mood ja ilu.
Eestis on fotograafide arv viimasel ajal märgatavalt kasvanud. Kas Sa ei karda konkurentsi?
Minu arvates on uute digiajastu fotograafide buum, mille lainel ka mina ujusin, hakanud kahanema. Paaril viimasel aastal olen harva kohanud uusi fotograafe ja kuulnud uusi nimesid. Need, kes jõudsid, lõid oma niši ja töötavad teisi segamata - me kõik teema oma asja ja ei muretse konkurentsi pärast. Minu teenuseid küsitakse kordi enam, kui minu võimalused lubavad. Pean tihti inimestele ära ütlema. Võibolla on see sellest, et erilist «nišši» mul pole. Mind teatakse kui ürituste fotograafi, stuudiofotograafi, perefotograafi, pulmafotograafi. Teinekord pildistan toitu ja interjööre. Nähtavasti oleks vaja kontsentreeruda millelegi konkreetselt, mida kavatsengi lähiajal teha.
Maksim, kas meil Eestis võib fotograaf endale elatist teenida, omamata lisasissetulekuid? Mida selleks vaja on?
Fotograaf on samasugune amet nagu iga teinegi. Iga erialaga inimene võib igas riigis teenida elatist tegeledes üheainsa tegevusega. Selleks on vaja lihtsalt teha tööd. Aga et saavutada midagi enamat, tuleb töötada rohkem.