Üht enesetapujuhtumit ei suuda õpetaja iial unustada. See oli ka väga tavatu.
Võimukad isa ja ema olid uhked oma poja üle, kes õppis ülikoolis. Riigieksamid olid läbi, pojale parim ülikond ostetud, eesseisev pidugi organiseeritud.
"Poeg helistas mulle ja rääkis, et ta kukkus riigieksamil läbi. Hommikul pidi kogu pere ülikooli lõpuaktusele sõitma. "Ma ei julge neile öelda, et mina ei lõpeta," ahastas poeg. Püüdsin vestlust arendada, et äkki ta ikka mainiks neile, mis juhtus. Elu on ees, eksami saab uuesti teha. Vanemad andestavad. Hommikul kuulsin: poeg oli vahetult enne väljasõitu läinud maja teisele korrusele ja seal end isa püstolist maha lasknud."
Usaldustelefoniga töötajad peavad Asuküla veendumuse kohaselt oskama kuulata. Anonüümsus on tema meelest üks parimaid asju - inimene julgeb rääkida kõigest, mis teda heidutab, muserdab, painab.
Kui esimesel kohal muredest on üksindus, siis teisele platseerub vägivald koolis ja kodus ning kolmandale narkomaania ja alkoholism. Kahe viimase küüsi sattunuid on raske aidata, sest nad pole helistades kained. Aidata saab kaudselt, kui helistavad vanemad, sugulased, kooliõpetajad.
Usaldustelefonis kajastuvad kõik ühiskonna halvad muutused. Asuküla on pidanud üle elama aegu, kui mehed kurtsid, et naised käivad Tallinna lõbumajas lisa teenimas. Kuulama kõnesid varastamistest ja petmistest varifirmades, inimeste purupaljaks jäämisest ehk petuskeemist - firma liisis töötajale pangalt korteri ja auto, kihutas töötaja aga enne liisingumakse lõppu töölt minema, saades vara soodsalt endale.
Praegu kurdavad muret võlgades hasartmängusõltlased, narkomaanid, arvutisõltlased ...
Kas on rohtu, mis mõnes valdkonnas pisutki avitaks?
Asuküla mõtleb hetke ja arutleb: "Olen käinud Soomes, Rootsis, Saksamaal. Seal peetakse rohkem silmas, et noor või eakas oleks kaasatud mingisse tegevusse. Et nad ei jääks üksi, mis tagab omakorda, et elust saab mõnu tunda ja inimest laastavaid harjumusi nii kergelt ei tule. Kapitalism on toonud Eesti perre kiiruse ja rabelemise - lapsed kooli eest, vanemad töö eest. Perekesksusest jääb vajaka. Kui seda oleks rohkem, muutuks ühiskond rahulikumaks."