K, 7.06.2023

Suvel vajab lisaks garderoobile uuendust ka lõhnariiul

Facebook Twitter
Foto: Shutterstock

Erinevad hooajad mõjutavad eelistusi

Lõhna valik sõltub mitmest tegurist, näiteks aastaajast, isiklikust maitsest või kultuurist. Parfüümi kandmise rõõmsameelsuse säilitamine on siiski iga andja jaoks kõige olulisem. Selles mõttes pakuvad parfüümid kandjale sõltuvalt hooajast meeletult palju võimalusi. Mõistagi vahetatavad kõik inimesed suveks välja pea kogu enda enda garderoobi, pakkides kevade saabudes ära talvised soojad riided ja otsides välja kaua kapis peidus olnud kevadised aj suvised kostüümid, kleidid ja lühikesed püksid. Just sama moodi tasub kevade saabudes ja suve hakul üle vaadata ka enda lõhnariiul. Olenemata sellest, kas eelistate kasutada mitut erinevat lõhna või vaid ühte lemmikut, siis tegelikult tunnevad paljud inimesed, et nende eelistused on suvel ja talvel küllaltki erinevad. Kuid talvised lõhnad ei vaja kindlasti suvist puudutust, et pakkuda kandjale heaolu ja rõõmu. Seda mõistavad ka erinevad parfüümide tootjad nagu näiteks Hugo Boss, Versace, Hermes, kes keskenduvad hoolega sellele, et erinevad hooaja ja aastaaja lõhnad oleksid rikastatud sellele omaste nootidega.

Parfüümitootjad koguvad inspiratsiooni maailma eri paigust

Parimad suveparfüümid viivad kandja suvise hooaja alates põnevale ja eksootilisele reisile, pakkudes esimese piserdusega nahale palju enamat kui lihtsalt lillelõhna. Iga uus lõhn pakub uut elamust ja olenemata sellest, kas see viib kandjad ajas tagasi 18. sajandi Prantsusmaa õukondadesse või 1960. aastate luksushotellidesse, on see hea kaaslane põnevateks sündmusteks. Üks pihustus ja võite seista värskete merelainete tuules või lõõgastuda päikesepaistelistel randadel. Kerged ja värsked suveparfüümid ja neid inspireerivad idüllilised stseenid on pilet paradiisi. Maailmakuulus parfüümide tootja Chanel lõhnamaja eksperdidteavad, et inimeste lõhnataju võib esile kutsuda mälestusi või mõtteid kohtadest, mida oma elus on varasemalt külastanud ning suviste parfüümide loomisel kasutavad parfüümide tootjad erinevaid sihtkohti maailmas inspiratsiooni allikana. Selle asemel, et vaikimisi kasutada hooaja standardseid lõhnaprofiile püütakse luua värskeid, mahlakaid ja põnevate nootidega lõhnu.

Millised lõhnanoodid meenutavad just suve

Kuumad suvepäevad nõuavad värskeid suveparfüüme ja kuigi ei ole just kohustuslik enda lõhna aastaaegade järgi vahetada, annab iga uus saabuv suvi taaskord põhjust just seda teha. Uut lõhna kandes tundub kandjale justkui vahetaks ta talvised hubased kihid õhulise kerguse vastu, otsides krõbedamaid, sädelevamaid ja värskendavamaid lõhnu, et asendada sügavamaid noote, mis kandjat kogu talve soojendasid. Kuigi lõhn on täiesti subjektiivne, kuuluvad suvised lõhnad tavaliselt lillede või tsitrusviljade perekonda. Levinud parfüümides kasutatavad noodid on apelsiniõied, mandariinid ja greibid, samuti võib suviste lõhnade koostisest leida erinevate lillede, nagu jasmiin, pune ja tuberoos vihjeid. Meresool ja kookos annavad samuti troopilise profiili, mis sobib hästi rannas veedetud päevadeks või päikese käes veedetud päevadeks. Ka erinevad ürdid lisavad suviste lõhnade värskust nagu näiteks basiilik, oregano, rosmariin ja tüümian. Sidrun - Sidrun on kõigile tuntud lõhn. Me kasutame seda toitudes ja jookides, kuid see võib olla ka suurepärane lõhnalisand päikesepaistelisele päevale. Sidrun on tsitruseline, värske ja väga levinud suvistes lõhnades, sest see sobib hästi vanilli, roosi ja kookospähkli kõrvale.

Suviselt lõhnalt oodatakse kergust

Magusa, värske ja lillelise tasakaaluga suvised lõhnasegud on piisavalt eredad, et neid märgata, ja piisavalt kerged ja õhulised, et neid suvekuumuses kasutada, olles väljapaneku väärilised kosmeetika laual ja parimad kaaslased suvisel reisil. Olenemata sellest, kas neis on traditsioonilised suvised noodid või annavad nad sel hooajal igati põhjust asju vahetada, viivad need värskendavalt ergutavad uued lõhnad teie meeled puhkusele pakkudes kosutavaid suviseid lõhnanoote isegi kui puhata kodus või selle lähedal. Ideaalne suvine parfüüm on inspireeritud hooajast endast: Hooaja tuttavad lõhnad võivad viia tagasi aega, mil veetsid päeva rannas, meenutades lemmik üäevituskreemiga rasnaseid lõhnanoote või hingasid värskelt niidetud rohu imelist lõhna soojal suveõhtul koos perega aega veetes. Võite valida klassikalise suvise lõhna, milles on värskendavad vanilli, kookose või sidruni noodid, või osta ainulaadne suvine lõhn, milles on segunenud soola, bergamoti või roosi kroonlehtede noodid. Nii või teisiti, kuum suveilm nõuab talvisest perioodist erinevaid, kerglevaid ja lendlevaid lõhnu.

Facebook Twitter
Tagasi üles