R, 9.12.2022

ELU24 TESTIB ⟩ Coca-Cola, Fanta, Sprite Venemaa moodi?! — kuidas need maitsevad?

Coca-Cola, Fanta, Sprite Venemaa moodi?! — kuidas need maitsevad?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Venemaa alternatiivid Coca Cola Company jookidele ja originaalid.
Venemaa alternatiivid Coca Cola Company jookidele ja originaalid. Foto: Konstantin Sednev

Venemaa ei ole lasknud end lääne firmade lahkumisest ja uutest sanktsioonidest heidutada, vaid hakkas valmistama karastusjooke, mis meenutavad Coca-Cola kompanii Coca-Colat, Fantat ja Sprite’i. Elu24 sai eksklusiivsetele raudse eesriide taga toodetud kraamile. Kas on tunda Coca-Cola hõngu? Kas Fanta on nagu gaseeritud vitamiinijook või on hoopiski Spirte mullidega sidrunivesi? Vaata videost!

USA päritolu rahvusvaheline joogitööstusettevõte Coca-Cola lahkus Venemaalt juba märtsis. Venemaal karastusjooke valmistav firma Otšakovo teatas, et hakkas lääne jookide asemel tegema kohalikke jooke, mille nimed on CoolCola, Fancy ja Street.

«CoolColal on ikooniline koola maitse,» teatas joogivalmistaja Otšakovo oma leheküljel. Samas meenutab pudel natuke rohkem Pepsi pudelit, kuna sildil on ka sinist. Venemaal on Pepsi olnud pikka aega populaarsem kui Coca-Cola.

Venemaa otsis probleemile lahendust ja leidis selle, luues lääne karastusjookide sarnased joogid. Venelastest tarbijate vastukaja oli, et kumbki jook ei ole piisavalt magus ega mulliline.

Millise hinnangu annavad jookidele aga Elu24 reporterid — vaata videost!

Märksõnad
Tagasi üles