T, 5.07.2022

Vaata, millised Eesti artistid on oma muusikavideo jaoks välja käinud vähemalt 5000 eurot

Elu24 muusikatoimetus
Vaata, millised Eesti artistid on oma muusikavideo jaoks välja käinud vähemalt 5000 eurot
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Grete Paia ja Pluuto loo  «Johnny Bravo» videovõtted.
Grete Paia ja Pluuto loo «Johnny Bravo» videovõtted. Foto: Nikita Turok

Pea igal heal laulul on ka vägev muusikavideo, kuid viimane pole üldsegi mitte odav lõbu. Nii mõnigi muusikavideo nõuab valmimiseks lisaks ajale ka palju raha. Siin on kolm muusikavideot, millele kohalikud artistid vähemalt 5000 eurot kulutasid.

Kas oled arvanud, et Eesti kuulsused teenivad palju ja kulutavad kogu oma raha ainult luksuslikule elule? Staari elu ei ole lihtne ja see on väga kallis. Ja on ka üks saladus: ainult vähesed esinejad teenivad Eestis nii palju, et nad ei pea mujal tööl käima.

Teised eelistavad teenida oma raha mujal, samas kui esinemised, kontserdid ja muusikavideod on lihtsalt hobid. Kallid hobid, millele võib aastas kulutada mitmeid tuhandeid eurosid.

«Selleks, et teha hea muusikavideo, tuleb teha kuu aega eeltööd,» selgitas Aleksandr Tokarev, kes on loovfirma A Cube Agency produtsent ja režissöör. «Siis tõesti filmitakse see ühe päevaga, aga arvesse peab võtma isegi kõige väiksemaid asju. Kes tuleb massistseenide näitlejatele vastu, kus on nende jaoks lähim parkla jne.»

Tokarev kirjeldas põgusalt ka seda, kuidas ühe muusikavideo valmimine alguse saab. «Meie poole reeglina pöörduvad artistid või nende mänedžerid. Reeglina tuleb [loominguline] idee ise kas artistidelt või meilt. Me arendame seda, jälgime trende, valime, millist videot oleks lahe filmida,» paljastab kogenud produtsent musavideote taguse maagia.

Produtsendi sõnul kestsid ühe videoklipi pikimad võtted kolm päeva ja seda peaaegu pausideta. «Filmimine ise ei võta nii kaua aega, kuid ettevalmistus võteteks on tavaliselt väga pikk.»

Järgmised kolm muusikavideot läksid artistidele maksma umbes 5000 eurot:

1. Clicherik & Mäx, gameboy tetris – «Maakas»

2. Andrei Zevakin & Pluuto – «Wingman»

3. Grete Paia feat Pluuto – «Johnny Bravo»

Muusikakonkurss Maailm kuulub meistrile

Kui sinagi tahad, et su loole valmiks sama lahe video kui eeltoodud artistdel, siis on selleks just praegu hea võimalus. Jägermeister ja Sky.ee kutsuvad kõiki artiste, nii tuntud kui tundmatuid, oma laule esitama konkursile Maailm kuulub meistrile. Konkursi esimene voor kestab 27. maini, mil on võimalik osalejatel oma sel aastal avaldatud lugusid üles laadida SIIN. Siis teeb žürii oma valiku ning välja kuulutatakse kümme finalisti, kelle seast valitakse võitja rahvahääletuse teel.

Žürii esimees on Tanel Padar, lisaks kuuluvad žüriisse raadiohääled Andi Raig, Kristjan Hirmo ja Maris Kõrvits, ajakirjanik Merje Merdik, laulja Laura Prits, Jägermeistri tootejuht Ergi Asten, Havas Creative loovjuht Toomas Verrev ja A Cube Agency režissöör Aleksandr Tokarev. Peaauhinnaks on 5000 eurot maksev muusikavideo. Võitja selgub 7. juuni hommikul.

Märksõnad
Tagasi üles