Sodiaagimärkidest räägitakse tavaliselt kui kindlalt piiritletud karakteritest, kuid tegelikult kirjeldavad need rohkem rännakut läbi kolme arengufaasi, mille käigus tulevad esile hoopis erinevad tüübid. Loe lähemalt ja saa teada, kui kaugel oled Sina oma päikesemärgi arenguteel. 

Kuna inimene läbi oma elu pidevalt kasvab ja areneb, ei vasta ta oma sodiaagimärgi tunnustele koguaeg ühel ja samal viisil. Tegelikult sisaldab iga sodiaagimärk kolme arengulist faasi, läbi mida inimene areneb. Neid võib kirjeldada isegi kui tähemärgi kolme eraldiseisvat väljendusmistüüpi, kuna need on tõepoolest teineteisest väga erinevad. Stereotüüpne lähenemine näeb tähemärki kindlates raamides, kuid mõnes mõttes kirjeldab sodiaagimärk rohkem isegi rännakut läbi kolme erineva faasi.

Nimetus ja sümboolika, mida sodiaagimärkide puhul kasutame, seostub tegelikult üksnes selle tähemärgi esimese faasiga, mil tähemärk väljendub oma kõige stereotüüpsemal kujul. Teine faas on iga tähemärgi jaoks sügav küpsemise protsess, mis esitab keerukaid ja transformeerivaid väljakutseid. Kolmandas faasis saavutatakse aga uus tase ja meisterlikkus.