N, 29.09.2022

Edgar Savisaare kummaline unenägu: KAPO vedas raudus kätega Jaak Madisoni läbi linna

Heidi Ruul
, Reporter-toimetaja
Edgar Savisaare kummaline unenägu: KAPO vedas raudus kätega Jaak Madisoni läbi linna
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 6
Edgar Savisaare sõnul lõikab praeguses valitsuskriisis enim kasu Reformierakond.
Edgar Savisaare sõnul lõikab praeguses valitsuskriisis enim kasu Reformierakond. Foto: Sille Annuk

Edgar Savisaar nägi öösel eriskummalist unenägu ning otsustas seda ka teistega jagada.

Legendaarne poliitik Edgar Savisaar jagas sotsiaalmeedias täna öösel nähtud kummalist, kuid tõsielulise maiguga unenägu. «Aasta oli möödas ja käisid riigikogu valimised. Võitjaks osutus EKRE, nagu ennustavad ka viimase aja avaliku arvamuse küsitlused. Mis juhtus edasi? Kõigepealt püüti muidugi «kambakat» teha, nagu harjutud. Sellest ei tulnud midagi välja, sest parteide sisesed vahekorrad olid käest ära,» meenutas Savisaar.

«Reformierakonnas võitlesid omavahel viis klanni ja Kristen Michal ei suutnud ennast seal kehtestada. Keskerakonnas jätkus madin Ratase ja Kõlvarti vahel, sotsiaaldemokraatidel oli tegemist järjekordse esimehe vahetamisega. See mäng heideti kõrvale. Abiks võeti raskem kahurvägi. KAPO arreteeris ja vedas raudus kätega läbi linna näiteks EKRE-last Jaak Madisoni «vihakõne» süüdistusel – nii nagu omal ajal oli tehtud abilinnapea Vladimir Panoviga. Eesmärk oli demonstreerida president Karisele, et sellisele parteile ei tohi küll peaministri kohta usaldada,» jätkas poliitik unenäo selgitamist.

«Miks ma ei rääkinud väikestest parteidest? Aastaga jõudsid esimesed «seitsme päkapiku» koalitsioonid kohalikes volikogudes juba vahetuda ning nende renomee oli langenud. Seetõttu nendega niivõrd enam ei arvestatud.»

Nii saigi Savisaare unenäos EKREst valitsuse juhtpartei. «Nüüd algas kõige raskem. Tuli omaks võtta kõik need ülejooksikud, kes parteide vahel tiirlevad ja endale soojemat kohta otsivad. Aga sellest polnud midagi, sest riiki juhivad nagunii ametnikud, aga mitte poliitikud. Ärge unustage, et see oli unenägu,» rõhutas ta lõpetuseks.

Märksõnad
Tagasi üles