VIDEO ⟩ Šokk Saksamaal: Die Mannschafti ligi 20 aastat kestnud kaotusteta seeria katkes kodumängus Põhja-Makedooniaga

Elu24
Häving. Saksamaa jalgpallikoondislane Emre Can ei suuda uskuda, nmis just juhtunud on. Foto: THILO SCHMUELGEN / POOL/EPA/Scanpix

2021. aasta märtsikuu viimasel päeval katkes Saksamaa jalgpallimeeskonna MM-valikmängude võiduseeria. Sakslased oli võitnud viimased 18 mängu ning püsinud kaotuseta ligi 20 aastat! Üllatuse sepistas Põhja-Makedoonia.

Põhja-Makedoonia sensatsiooniline 2:1 võit Duisburgis Saksamaa üle on kindlasti väikeriigi jalgpalliajaloo suurimaid saavutusti.

Pärast lõpuvile kõlamist tähistasid põhja-makedoonlased võitu nagu maailmameistritiitlit.

Võit! Põhja-Makedoonia alistas Saksamaa 2:1.
Võit! Põhja-Makedoonia alistas Saksamaa 2:1. Foto: THILO SCHMUELGEN / POOL/EPA

Matši otsustas keskväljamehe Eljif Elmasi 85. minutil löödud värav. Esimese poolaja üleminutitiel viis Goran Pandev külalised 1:0 juhtima ning Ilkay Gündogan viigistas penaltist 63. minutil.

Saksamaa peatreener Joachim Löw oli pärast kohtumist meeletult pettunud.

«Eesmärk oli saada üheksa punkti täis ja tõde on see, et kaotus on meie endi süü.»

Saksamaal ollakse kaotuse üle äärmiselt nördinud.

«Milline häbi,» kuulutas Bild esikaanel.

Tänu võidule tõusis Põhja-Makedoonia Saksamaaga MM-i J-valikgrupis kuue punktiga ühele pulgale. Pärast kolme mängu juhib alagruppi puhaste paberitega Armeenia, kes kolmapäeval võitis Rumeeniat 3:2.