Kas koroona tekitab raevu? Belgia rattaproff sai julmalt peksa

Jalgratta profitiimi Lotto - Soudal kuuluv 22-aastane belglane Harm Vanhoucke sai eelmise nädala laupäeval lihtsalt peksa.

FOTO: Fotoreporter Sirotti Stefano/imago images / Sirotti/Scanpix

Lotto-Soudali jalgrattatiimi liige Harm Vanhoucke tegi laupäeval Belgia-Prantsusmaa piiri lähedal trenni, kui täiesti ootamatult tungiti talle kallale, vahendas Taani väljaanne Ekstra Bladet.

«Umbes kella 12 paiku surus must väike furgoon mind teelt välja. Auto peatus ning sealt väljus nii 40-50-aastane mees, kes käitus äärmiselt agressiivselt. Palusin tal distantsi hoida,» kirjutas Vanhoucke Facebookis. 

Palve läks kurtidele kõrvadele.

«Ta tuli ja lõi mind mitu korda näkku. See pole normaalne. Isegi koroona-ajal mitte. Kui keegi teab, kes see tüüp olla võiks, andke palun mulle märku.»

Belgias on üksi treenimine lubatud, muu sportlik tegevus aga keelatud. 

«Teen ainult oma tööd!»

Sarnast episoodi nähti ka Itaalias viis päeva varem, kui eriloaga harjutanud profirattur läbi peksti. Itaalias ollaksse profiratturite peale vihased, sest kui jalgratturitel mingi õnnetus peaks juhtuma, võtavad nad haiglakoha potentsiaalselt koroonahaigelt.

Tipprattur Filippo Fiorelli rääkis, et ka tema on rooliraevu ohvriks langenud. 

«Lihtsalt infoks inimesele, kes tühjal maanteel minust vaid paari sentimeetri kauguselt mööda kihutas - teen ainult oma tööd,» kirjutas Fiorelli sotsiaalmeedias.