GÄNGISÕDA? ⟩ Maskis pätid tapsid 20-aastase USA räppari

Ameerika räppar Pop Smoke tapeti kolmapäeva varahommikul. Ta oli kõigest 20-aastane.

FOTO: SUZANNE CORDEIRO/AFP/Scanpix

Noore USA räppari Pop Smoke'i (20) koju tungisid kolmapäeva varahommikul kaks maskis pätti. Mehed lasid mitu lasku ning kriitiliselt haavatud Pop Smoke toimetati haiglasse, kus räppar surnuks tunnistati.

2019. aasta juulis debüütalbumi välja andnud räppar Pop Smoke tapeti kolmapäeva varahommikul, vahendab TMZ. Politsei andmetel oli räppar oma Hollywood Hillsi kodus ning umbes kella 4.30 paiku tungisid majja kaks maskis pätti.

TMZ-le öeldi, et kaks meest tulistasid mitu lasku ja haavasid kriitiliselt Pop Smoke'i, kes viidi haiglasse, kus räppar surnuks tunnistati.

Maskis pätid põgenesid jalgsi ja kahtlustatavaid ei ole tabatud ega teadaolevalt tuvastatud. On ebaselge, kas Pop Smoke tundis laskjaid.

TMZ andmetel toimus enne tulistamist majas pidu või kogunemine. Maskis pättide motiiv majja tungimiseks on hetkel veel ebaselge. 

Pop Smoke andis 2019. aasta juulis välja oma debüütalbumi, mille singlit «Welcome to the Party» peeti möödunud suve hitiks. Räppar Nicki Minaj tegi sellest ka remixi.

Räppar Nicki Minaj tegi 2019. aastal Pop Smoke loost remixi ning postitas pärast räppari surma sotsiaalmeediasse krüptilise kaastundeavalduse. 

FOTO: John Palmer/MPI/Capital Pictures/Scanpix

Noor räppar tegi koostööd ka Travis Scottiga loos «Gatti».

Selle aasta jaanuaris maandus Pop Smoke Euroopa tuurilt naastes John F. Kennedy lennujaamas, kus räppar võeti vahi alla. Noormeest süüdistati auto varastamises, vahendab CNN

Auto oli antud Pop Smoke'ile muusikavideo filmimiseks laenuks, kuid omanik teatas 2019. aasta novembris Los Angelese politseile, et auto on kadunud, väitis allikas CNN-le.

Allika sõnul oli auto pärast kadunuks tunnistamist 3. detsembril Pop Smoke'i Brookly'ni kodu ees. Kui sõiduk lõpuks leiti katsid selle originaalseid California numbrimärke Alabama numbrimärgid ja selle klaasid olid toonitud.

Pop Smoke sai jaanuaris 250 000 dollarilise kautsjoni eest vabaks.

Seoses Pop Smoke'i autovarguse süüdistusega ütles USA abiprokurör Gillian Kassner, et räpparit arvatakse kuuluvat gängi nimega 823 G Stone Crips. Kohtunik andis räpparile käsu jõuguliikmetega mitte suhelda ajal, mil ta on kautsjoni vastu vabaduses. 

Pärast räppari surma postitas Nicki Minaj sotsiaalmeediasse krüptilise kaastundeavalduse. «Piibel ütleb meile, et kadedus on sama julm kui haud. Uskumatu. Puhka rahus, pop.»