Eurolaulu Raadio

Esimene inimene, kel testiti Suurbritannias koroonaviirust: kui ta kuulis, et tulin Hiinast, juhtis ta mu haiglast välja

Pilt on illustratiivne: inimesed kannavad Londonis näomaske, sest kardavad koroonaviiruse levikut. 2020

FOTO: ZUMAPRESS.com/scanpix

Craig Dillon on üks esimesi inimesi, kes paigutati Suurbritannias karantiini, kuna kardeti, et ta on nakatanud koroonaviirusesse.

27-aastane Craig Dillon avaldab väljaande The Telegraph veergudel, et lendas Austraaliast tagasi Hiina ja Bangkoki kaudu. 

«Kõik kandsid maske, välja arvatud mina, kuna ma ei saanud neid enam lennujaamas osta, sest kõik olid välja müüdud,» avaldas ta.

«Arvasin, et mul võib olla gripp, kuna mul oli köha ja ma tundsin nõrkust ja väsimust, kuid pidasin seda kõigest reisiväsimuseks.»

«Kuna evakueerusime perega korduvalt Uus-Lõuna-Walesis maastikupõlengute tõttu, arvasin ma isegi, et suitsu sissehingamine on kuidagi mu kopse mõjutanud,» selgitas noormees.

Hoolimata sellest, et tal oli halb enesetunne, naasis ta samal päeval ka tööle. Kuna tema enesetunne läks öösel veelgi kehvemaks, helistas ta kiirabisse. Kui temalt küsiti, kas ta on hiljuti Hiinas käinud, taheti talle kiirabi saata. Craig keeldus sellest ning jõudis haiglasse omal jalal, sest elab haigla lähedal.

«Kohale jõudes olin nii nõrk, et pidin end vastu seina toetama,» meenutas ta.

«Arst tuli ja küsis, kas mul on kõik korras ja kui ma vastasin, et tunnen end tõesti halvasti ja tulin just Hiinast, siis haaras ta sõnas otseses mõttes mu käsivarrest kinni ja juhtis mind haiglast välja.»

«Seejärel tuli välja õde, kes andis mulle maski ja suunas mind salajase ukse poole.»

«Mulle öeldi, et kõnniksin mööda koridori edasi ning seejärel jõudsin ruumi, mille keskel oli voodi ning selle ümber haiglavarustus,» meenutas ta. Ka meenutas mees, et seal oli suur klaasist aken ja sisetelefon. 

«Mu enesetunne oli nii halb, et olin end voodisse kerra tõmmanud ja kõik, mida ma kuulsin, oli tolmuimeja müra.»

«Kui nad märkmeid kirjutasid, hoidsid nad neid vastu klaasi, et väljaspool olevad inimesed saaksid neid lugeda,» lisas ta.

Pärast kolme tundi ootamist sai Craig oma suureks kergenduseks teada, et viirust tal pole, tal diagnoositi hoopis kopsupõletik.