Eurolaulu Raadio

PARIM ISA MAAILMAS ⟩ Uus-Meremaal pandi häbiposti vanemad, kes pakkusid sülelapsele alkoholi

Pilt on illustreeriv ja see pudelitele ligi lastud kahene poiss pole selle looga seotud.

FOTO: /©The Image Works / TopFoto/Scanpix

Sotsiaalmeedias on rahva pöördesse ajanud Uus-Meremaal filmitud video, millest jääb mulje nagu joodaksid muusikafestivalil käinud vanemad oma sülelapsele viinakokteili. Terviseametnikud on jahmunud, isa sõnul tegid nad vaid pulli.

Briti tabloidi The Sun avaldatud videoklipis on näha, kuidas muusikafestivali One Love käepaela kandev naine hoiab lapse suu ees pudelit viinast ja allikaveest segatud kokteiliga Long White, mille alkoholisisaldus on 4,8%.

Videost on näha, kuidas naine, kelle nägu pole näha, asetab patjadel pikutavale lapsele pudeli suule ning kallutab seda. Samas pole aru saada, kas beebi alkoholi alla neelas või tõsteti pudel talle lihtsalt suule.

Daily Mail Australia andmetel on nüüdseks sotsiaalmeediast kustutatud video tehtud vahetult pärast One Love muusikafestivali, mis toimus eelmisel nädalavahetusel Taurangas, Bay of Plenty rannikul.

New Zealand Herald kirjutas, et videol näha olev mees võttis pärast skandaali puhkemist meedias sõna ja ütles, et teda on selle Facebooki üles pandud video pärast ähvardatud. «Mina, mu naine ja mõned sõbrad tegime lihtsalt nalja. Ma peaksin olema idioot, kui laseksin oma lapsel juua alkoholi, ma olen isa ja mu tütar on mu süda.» 

Kokteililoo tuules ilmus sotsiaameediasse aga teinegi pilt, kus arvatavasti sama mees hoiab beebi suul õlleklaasi. Foto pealkiri on «Tema esimene jõuluõhtu ja õlu... #Parimisamaailmas». Samas pole sellelgi pildil täpselt näha, kas isa laseb lapsel õlut ka alla neelata või mitte. 

Uus-Meremaa ametivõimud on nähtust ahastuses. Rahvatervise direktori asetäita Harriette Carr ütles New Zealand Heraldile, et tervisehoiuministeerium on videost jahmunud. «Ministeerium ei soovita beebidele ega väikelastele alkohoolseid jooke anda. Alkohol on tõestatult kahjulik nii sündimata lastele, beebidele kui väikelastele ning mõjutab aju arengut.»

Ka Uus-Meremaa lastekaitseorganisatsioonid on juhtunuga kursis ja sellest häiritud. «Oleme teadlikud, et selline video on sotsiaalmeedias ringelnud ning töötame vajadusel koos politseiga,» ütles nende esindaja.