Eurolaulu Raadio

ÜLIKALLIS, AGA ÜLIKEHV ⟩ Inglismaa tippklubi tunnistab, et sai hiigelostuga haleda tünga

Inglismaa Premier League`i vaieldamatult kõige nõrgem väravavaht - Kepa Arrizabalaga, Chelsea.

FOTO: /imago/Colorsport/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga jalgpalliklubi Chelsea soetas endale 2018. aasta augustis ülikalli puurivahi – hispaanlase Kepa Arrizabalaga, tema eest käidi välja rekordilised 80 miljonit eurot. Paraku on mees vägev vaid palle võrgust välja noppima.

25-aastane kollkipper on statistiliste näitajate (mänginud vähemalt 1000 minutit) poolest Inglismaa meistrisarja ülivõimsalt kõige viletsam mees väravasuul. Vaata, millise nurga alt tahad.

Mees on sisse lasknud peaaegu iga teise postide vahele suunatud pealelöögi (tõrjeprotsent vaevalised 55). Nii kehva protsendiga väravavahti pole Inglismaa kõrgliigas olnud pärast 2003–2004 hooaega. 

Kepa Arrizabalaga pärast järjekordset sisse lastud väravat.

FOTO: OLI SCARFF/AFP/Scanpix

Eriliselt marus on praegu Chelsea fännid, kes mäletavad liigagi hästi maailma ühe parima väravavahi Petr Cechi fantastilist tegutsemist Chelseas aastatel 2004–2015.

Kepa Arrizabalaga ise ütleb retooriliselt, peaaegu Eesti spordiklassikute sõnadega:«Siit saab ainult paremaks minna...»

Katastroof! Chelsea väravavaht Arrizabalaga peab palli võrgust välja võtma 94. mänguminutil ja kaotus on tõsiasi. 18.02.2020 Newcastle – Chelsea.

FOTO: LEE SMITH/Action Images via Reuters/Scanpix

Chelsea peatreener, endine tippjalgpallur Frank Lampard peab olema õnnelik, et klubi kaitseliin ei lase vastaste ründajatel piisavalt tihti väravale lüüa...Samas on Lampard sunnitud tunnistama, et suurostuga ei tabatud just kümnesse.