Eurolaulu Raadio

ONGI KÕIK ⟩ Eestlaste sage külaline Tungevaag & Raaban annab Tallinnas viimase kontserdi

Tungevaag & Raaban Weekend Festivalil.

FOTO: promo

Elektroonilise muusika duo Tungevaag & Raaban esineb 29. veebruaril Tallinnas klubis Hollywood. Muusikud andsid eelmise aasta lõpus teada, et duo lõpetab enda tegevuse ja Tallinna ülesastumine on üks viimaste seast.

Tungevaag & Raaban alustas tegevust 2015. aastal ja koondab enda alla Norrast pärit Martin Tungevaagi ja rootsi päritolu Robbin Söderlundi. Juba enne koostöö algust produtsentidena Euroopas palju tähelepanu pälvinud muusikute esimene ühislooming kandis nime «Samsara». Singel viis nad Skandinaavia raadioedetabelite tippu ja tõi neile nominatsioonid mainekatel Norra ja Rootsi Grammydel.

Kõrge tähelennuga Tungevaag & Raaban on tegutsemisaastate jooksul välja andnud üle tosina singli ja teinud koostööd mitmete vokalistidega, sealhulgas järgmisel nädalal EMA galal esineva Isac Ellioti ja läinud aasta Eesti eurolauliku Victor Crone'iga.

Weekend Festival 2018, Tungevaag ja Raaban.

FOTO: Mailiis Ollino

Üle maailma suviste festivalide pealavasid vallutanud duo on jõudnud mitmel korral ka Eestisse, sealhulgas Weekend Festival Balticule ja teinud koostööd paljude muusikutega, teiste seas Alan Walkeriga. Viimati esinesid nad detsembris Tallinnas Helitehases, enne seda ka augustis Põltsamaal.

Juba enne duo moodustamist DJ-de ja produtsentidena töötanud muusikud andsid 2019. aasta detsembris sotsiaalmeedia vahendusel teada, et Tungevaag & Raaban lõpetab enda tegevuse. Fännidele tänulikud muusikud annavad enne soolokarjääridele pühendumist veel vaid viimased loetud kontserdid.

Tungevaag & Raabani viimane kontsert Tallinnas toimub laupäeval, 29. veebruaril klubis Hollywood. Lisaks astuvad üles DJ Sven Arusoo ja Alex Wave.