Eesti Muusikaauhinnad 2020

VIDEO ⟩ Austraalia laevastik transportis põlengulõksu jäänud linna 3000 liitrit õlut

Austraalia Victoria Mallacoota elanikud ootamas toidu- ja õllesaadetist

FOTO: Tracey Nearmy/REUTERS/Scanpix

Austraalia idaosas on alates 2019. aasta sügisest mõllanud maastikupõlengud, kaasa arvatud Victoria osariigis, kus asuv väikelinn Mallacoota jäi uute põlengute tõttu tulelõksu.

Linnas tekkis õllepuudus, kuna sinna viivad teed olid põlengute tõttu suletud ja kaupa ei saanud kohale tuua, teatab cnn.com.

Ka Mallacoota pubis lõppes õlu otsa, kuid pubi omanik Lou Battel leidis kiiresti lahenduse.

Ta helistas Carlton & United Breweries (CUB) õlletehasesse ja tellis sealt 3000 liitrit õlut koos kiirtarnimisega Mallacootasse.

Kuna linna tavalisel viisil ei pääse, võttis õlletehas kontakti Austraalia laevastikuga, mis pakkus õlut transportima oma laeva HMAS Choules.

Austraalia mereväe laev HMAS Choules

FOTO: Handout ./via REUTERS/Scanpix

«Kuigi oleme põlengute keskel, töötab pubi edasi, sest see on kogukonna süda ja meil ei tohi õlu otsa lõppeda. Õlut vajavad pärast pikka tööpäeva eelkõige tuletõrjujad,» sõnas pubi- ja hotelliomanik Lou Battel.  

Mereväelaev tõi Mallacootasse lisaks õllele ka süüa, kütust, ravimeid ja vett.

Alguses ei olnud sinna linna toodava kauba sees õlut, kuid pubiomaniku nõudmisel lisati ka õlu. See samm päästis elanikud ja päästetöötajad õllepuudusest.

Joogisaadetis koosnes 20 tünnist Victoria Bitter ja Carlton Draught õllest ning 36 alusest Strongbow siidrist ja Great Northern õllest.

CUBi õlletehase tegevjuhi Peter Filipovici sõnul ei tohi isegi väikelinn õlleta jääda, sest õlu liidab raskel ajal inimesi.

Mallacoota asub Austraalia kaguosas Uus-Lõuna-Walesi piiri lähedal.

Selle aasta alguses tekkisid seal uued maastikupõlengud, mille tõttu linn jäi isolatsiooni.

Maastikupõlengu jäljed Austraalias Victoria osariigis Mallacootas

FOTO: Tracey Nearmy/REUTERS/Scanpix

Osa Mallacoota elanikest evakueerus enne tulelõksu jäämist.

Lisaks Victoria osariigile on võimsad põlengud ka Uus-Lõuna-Walesis, Queenslandis ja Lõuna-Austraalias. Nädal tagasi tuli põlengupiirkonnas natuke vihma, kuid see ei kustutanud põlenguid, mida on sadu.