Eurolaulu Raadio

VIDEO ⟩ Hertsoginna Meghan läks tagasi Kanadasse, jättes prints Harry skandaali keskmesse

Prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghan 7. jaanuaril Londonis Kanada majas

FOTO: POOL New/REUTERS/Scanpix

Briti Sussexi hertsoginna Meghan lendas 9. jaanuaril tagasi Kanadasse, jättes oma mehe prints Harry lahendama skandaali, mis tekkis sellest, et nad teatasid oma lahkumisest kuninglikust perekonnast ja majanduslikust iseseisvumisest.

Briti meedia kirjutas, et Harry ja Meghan olid möödunud aasta lõpul ja selle aasta alguses Kanadas visiidil, jättes sinna koos lapsehoidjaga oma 8-kuuse poja Archie Harrisoni, kui nad Ühendkuningriiki tagasi tulid.

Hertsoginna Meghan plaanis olla Londonis kauem, kuid oli vaid kolm päeva ja siis pöördus tagasi Kanadasse poja juurde.

Skandaali keskmesse jäänud prints Harry on õukonna esindajate teatel üritanud enda ja oma naise seisukohti selgitada nii vanaemale kuninganna Elizabeth II-le, isale prints Charlesile kui vennale prints Williamile.

Kuninganna Elizabeth II ja Sussexi hertsoginna Meghan 14. juunil 2018 Loode-Inglismaal Widnesis uue silla avamisel

FOTO: Danny Lawson/AP/Scanpix

Väidetavalt ei kavatse Elizabeth II Harrylt ja Meghanilt nende tiitleid ära võtta, kui nad õukonnast ja kuninglikust perest lahkuvad. Samas ei pea paar enam kuninglikku peret esindama ja neil on rohkem vabadust.

Meghani ja Harry lahkumisteade tekitas siseriikliku kriisi, mille tõttu siseminister Priti Patelia kutsus kokku nõupidamise.

Patelia sõnul saavad Harryst ja Meghanist eraisikud, kes samas on ikka tuntud ja selle tõttu tuleb tagada nende julgeolek. Samuti tuleb jälgida, kui palju ja milleks saavad Harry ja Meghan edaspidi Briti maksumaksjate raha.

Harry ja Meghan tegid endale kuninglikust perest sõltumatu esinduslehekülje juba 2019. aasta märtsis, rääkimata sellest perekonnas kellelegi.

CNNi teatel olevat kuninganna Elizsbeth II palunud, et Harry ja Meghan ei avalikustaks oma plaani perest lahku lüüa ja Kanadasse kolida, vaid asjad oleks aetud perekeskselt. Harry eiras kuninganna palvet ja tegutses monarhist vanaema soovi vastu.

BBC andmetel aga ei teadnud Elizabeth II Harry ja Meghani soovist perest lahkuda ja esindaja amet maha panna ning see tuli nii talle, prints Charlesile kui ka prints Williamile üllatusena.

Briti õukonna eksperdi, ajakirjanik Johnyy Dymondi sõnul on Elizabeth II ja teised pereliikmed Harry ja Meghani otsuse tõttu pettunud.

Harry ja Meghan teatasid 8. jaanuaril sotsiaalmeedias, et nad kavatsevad edaspidi elada nii Põhja-Ameerikas kui ka Ühendkuningriigis, loobuvad kuningliku perekonna esindamisest ja iseseisvuvad majanduslikult.

Briti meedia kajastas Harry ja Meghani tekitatud skandaali, kirjutades, et lisaks Brexitile toimub Ühendkuningriigis nüüd ka Mexit ehk Meghan lahkub.

Briti väljaanded teatasid esileheküljel prints Harry ja Sussexi hertsoginna Meghani lahkumisest kuninglikust perest

FOTO: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/Scanpix