Avalik vastulause Maris Jessele: miks aitab kõrge riigiametnik sotsiaalmeedias vaenu õhutada?

Maris Jesse. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

FOTO: SANDER ILVEST/

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse postitas eile oma isiklikule sotsiaalmeediakontole kõigile vaatamiseks ajakirjaniku talle esitatud küsimused koos ajakirjaniku nime ja telefoninumbriga. Küsimused puudutasid vihjet, mille järgi on Jessel romantiline suhe oma ülemuse, minister Tanel Kiigega. 

Infot kontrolliv ajakirjanik tegi seda, mida sellistel puhkudel tehakse: küsis asjaosalistelt otse, kas see vastab tõele või mitte. Brüsselis viibiv Tanel Kiik vastas ajakirjanikule kiiresti ja selgitas põhjalikult, et sellistel juttudel pole mingit alust ja tegemist on kellegi väljamõeldisega. Sellega oli teema toimetuse jaoks ammendatud ja maha kantud.

Kuni hetkeni, mil Maris Jesse Facebookis ise teema avalikult üles tõstis. 

Ajakirjanikuga Jesse ei suhelnud. Samuti ei reageerinud ta päeva jooksul toimetuse palvele eemaldada postitusest ajakirjaniku nimi ja telefoninumber. Jesse pakkus alles pärastlõunal, et teeksime tema postituse alla selgituse ja tõmbaksime sellega teemale joone alla. 

Teema lõpetamise asemel võtsid aga sündmused teise pöörde ja asekantsleri postitus muutus viraalseks. Elu24 ajakirjanik on eilsest saanud ähvardavaid telefonikõnesid, tema kohta on avaldatud massiliselt alavääristavaid kommentaare sotsiaalmeedias ja uudisteportaalide kommentaariumites. Teda on ähvardatud füüsilise vägivallaga, mistõttu oli ta sunnitud pöörduma politseisse. 

Maris Jesse, kas sotsiaalmeedias esinemine ja selle etteaste ühe osana ajakirjaniku identiteedi ning isiklike kontaktandmete avaldamine sellises olukorras õigustas avaliku vaenu õhutamist ning inimese elu ja tervise ohtu seadmist? Kes vastutab? 

Meie ajakirjaniku maine ja ohutuse kaitsmiseks olime sunnitud esitama täna kohtusse hagi, et Maris Jesse lõpetaks ajakirjaniku isikuandmete avaldamise. Hagi on saadetud ka Maris Jesse ametlikule e-postiaadressile. 

toimetuse nimel
Kertu Jukkum