Enne ja nüüd ⟩ Mis on saanud neist tuntud Eesti lapsnäitlejatest?

Kaader filmist «Arabella, mereröövli tütar», nimitegelase rollis Inga-Kai Puskar.

FOTO: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Tihti räägitakse Hollywoodi lapstähtedest, kuid ka Eestis on olnud omajagu lapsnäitlejaid. ETV «Ringvaade» meenutas täna õhtuses saates kodumaiseid lapsnäitlejaid ning uuris, millega tegeleved nad praegu. 

«KEVADE»

Teadagi on kuulsaim Eesti lastefilm 1969. aasta «Kevade». Selles filmis astusid üles päris mitmed tuntud eestlased. 

Tootsi kehastanud Aare Laanemets mängis pärast «Kevadet» edasi paarikümnes filmis ja ka teatrilaval. Laanemetsa sai näha ka populaarses teleseriaalis «Õnne 13». Näitleja ning lavastaja suri 2000. aastal.

Ain Lutsepp ehk Tõnisson pidas parlamendisaadiku ametit. Täna mängib aga endiselt Draamateatris. Viimati andis ta hääle 2019. aasta animafilmile «Lotte ja kadunud lohed». 

Margus Lepa ainsaks filmirolliks on jäänud Kiir. Ta mängib Kiirt ka järgmisel aastal esilinastuvas «Talve» filmis. Lisaks teeb Lepa ka Nõmme Raadiot.

Arno ehk Arno Liiver on pidanud mitmeid ameteid. Viimati oli Liiver uudistes sellega, kuidas ta Hiiumaal purjus peaga autoroolis politseile vahele jäi.

Teelet mänginud Riina Hein õpetab Hiina tervisepraktikaid. Ka Hein taaskülastab oma tuntud rolli «Talve» filmis, kuid Teele tegelaskuju on jäänud tema ainsaks rolliks.

Imelik ehk Rein Aedma kolis juba 90ndate alguses kogu perega elama Austraaliasse. Peale Imeliku kehastas Aedma 1970. aastal nimetut tegelast filmis «Varastati Vana Toomas». Ka Aedma taaskülastab oma kuulsat rolli «Talve» filmis.

«KESKPÄEV»

1981. aastal valminud filmis «Keskpäev» on samuti kuulsaid eestlasi.

Seal Rihot kehastanud Mihkel Raud on rääkinud, et teismelisena tundus talle mõte näitlejaks saamisest tore, aga siis käis ära muusikakrõks. Praeguseks on Raud kirjutanud ka mitmeid raamatuid, viimati sai Raud kaante vahele humoorika ja elulise «Isa». 

Kärti mänginud Maria Avdjuško on ka praegu Eesti üks kuulsamaid filmitähti. Avdjuško on nii näitleja, stsenarist kui ka režissöör ning hiljuti valmis tema käe all dokumentaalfilm «Koma» (2018).

Ülari Kirsipuust, kes kehastas Meelikut, sai muusik. Kirsipuu tunnistas eelmisel aastal, et ta ei pea ennast väga heaks näitlejaks, kirjutas menu.err.ee.

«KEVAD SÜDAMES»

See 1985. aasta film tõi eestlaste ette imelise häälega Toomas Uibo. Tema õppis aga piloodiks ning koolitab nüüd lendama teisigi.

Tõnist mängis Tarvo Krall, kellest sai tuntud näitleja ja lavastaja. Viimati võis Kralli näha teleseriaalis «Pank».

Olari Elts, kes kehastas Tiugut, suundus muusikamaailma. Temast sai rahvusvaheliselt tuntud dirigent ja eile kuulutati Elts ERSO 2020/2021 peadirigendiks, avaldas kultuur.err.ee.

«NUKITSAMEES»

Selle 1981. aasta filmi lapsnäitlejaid avalik tähelepanu üldiselt ei huvita.

Itit mänginud Anna-Liisa Kurvest sai inglise filoloog ja ta töötab tõlgina.

Nelja-aastasena «Nukitsamehe» filmis nimitegelast kehastanud Egert Soll on elu jooksul intervjuudest keeldunud. Väidetavalt on Soll tähelepanust lihtsalt tüdinenud.

«ARABELLA, MERERÖÖVLI TÜTAR»

1982. aasta filmis 11-aastasena Arabellat mänginud Inga-Kai Puskar tegutseb ettevõtjana ja on ka tubli tennisemängija.

«RÖÖVLIRAHNU MARTIN»

2005. aasta filmi peategelast kehastanud Madis Ollikainenit hakkas näitlemise asemel huvitama teadus. Ta osales sarjas «Rakett69», asus õppima füüsikat ning töötab praegu panganduses.