Näitleja Hanna Martinson ei usu, et piim on tervisele hea

Hanna Martinson

FOTO: Madis Sinivee

Eesti reklaamikirjanik ja näitleja Hanna Martinson toetab seisukohta, et piim ei ole tervisele hea, vaid hoopis vastupidi, see võib isegi kahjulik olla.

Hanna Martison jagas enda Facebookis Saaremaa väljaande Meie Maa artiklit «Piim – päeva pärl?», kus ortopeed Anti Kukkela räägib piimaga seotud probleemidest ja kuidas see inimese tervist puudutab. 

Hanna Martinson, kes on suur loomade eest võitleja, peab oluliseks igasuguste loomade ekspluateerimise, seal hulgas ka nende kasvatamise isegi piima lüpsmise põhimõttel.

Lehm. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Mailiis Ollino

Ta jagas artiklist kolme katkendit, mis olid tema jaoks kõige tähelepanuväärsemad:

Piimatootjate ja -müüjate reipad ning entusiastlikud väited piima vajalikkusest ja tervislikkusest on aga väga valikuline viis piimast rääkimiseks. Ignoreeritakse ja vaikitakse maha uuringud, milles piim ei olegi positiivne kangelane, pigem vastupidi. Samuti püütakse inimesi panna uskuma, et piim on suisa hädavajalik olemaks terve, ehkki sellele räägib vastu inimliigi ajalugu.

/…/

Tänapäeval hinnatakse inimliigi vanuseks vähemalt 2,5 miljonit aastat ja 9000 aastat piimajoomist ei hõlma sellest isegi ühte protsenti.

/…/

Väärib ka äramärkimist maineka Harvardi ülikooli teadlaste poolt väljatöötatud toitumissoovitused (Healthy Eating Plate), milles soovitatakse piimajoomist üldse vältida, piimasaaduste tarbimist aga piirata. Soovitused põhinevad uuringutel, milles on leitud piimatarbimisel vähiriski suurendav mõju.

Tagasi üles