Eesti Muusikaauhinnad 2020

Kisub kriminaalseks: politsei uurib räpipunti 5miinust tabanud narkokahtlusi

5miinust esitas teda laimanud Eestlaste kolmnurk liikmele suure kahjunõude

FOTO: ARDI TRUIJA/PÄRNU POSTIMEES/SCANPIX

Räpipunti 5miinust tabanud karm süüdistus, et muusikud pakuvad oma pidudel alaealistele narkootikume ja alkoholi ning kuritarvitavad tütarlapsi, pälvis ka politsei tähelepanu.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Rait Pikaro kinnitas, et nad kontrollivad videos kõlanud väiteid ja kindlasti vestlevad videos oleva neiuga. «Tegemist on alarmeeriva infoga ning suhtume sellesse tõsiselt, sest alaealistele keelatud ainete üleandmine on kuritegu,» sõnas ta.

Politseiuurimise ajendiks on end räppariks, hobimodelliks ja näitlejaks kutsuva 26-aastase Grete-Marie Võrro eelmisel nädalavahetusel avaldatud üle 12 minuti pikkune video. Naine süüdistab Võsu räpibändi 5miinust alaealistega pidutsemises ja neile kokaiini pakkumises.

Grete-Marie Võrro süüdistas Eestlaste Kolmnurgas räpipunti 5miinust alaealiste ärakasutamises.

FOTO: Kuvatõmmis Youtube'i videost

Grete-Marie möönis, et tal ei ole nende süüdistuste kohta otseseid tõendeid, aga see on tema sõnul avalik saladus, millest kõik teavad, kuid millest keegi rääkida ei taha. Naise sõnul pärineb tema info sõpradelt, kes on bändis helimeestena tegutsenud, bändi liikmetega pidutsenud või neid asju pealt näinud.

Võrro sõnul on tema eesmärk noorte tervist kahjustavatest tegudest avalikkust teavitada. Ta loodab, et pundiliikmed, kelle põhilised lauluteemad on narko ja seks, võetakse tegude eest vastutusele ning nad saavad karistada.

Räpipundi asutajaliige Estoni Kohver on Elu24-le kinnitanud, et jutud narkootikumide pakkumisest ning alaealiste tüdrukute kuritarvitamisest on väljamõeldis ning videos esinev tütarlaps Grete-Marie Võrro pole usaldusväärne. 

«See on nüüd küll kellegi väga huvitav fantaasiavili. Kõik, kes meie siseringis, teavad, et me pigem viskame inimesi bäkkaritest välja, kui kutsume neid sinna juurde. Eriti rangelt käib see alaealiste kohta,» sõnas ta.

Grete-Marie Võrro süüdistustele reageeris ka kirjanik Sass Henno, kes on poole kohaga 5miinuse liige ning viimasel ajal silma paistnud naistevastase vägivalla hukkamõistjana ja korgijoogi vastaste kampaaniatega. 

«Ma meelelahutusteemasid tavaliselt ei kommenteeri, aga 5miinust on kindlalt igasuguse tüdrukute ärakasutamise ja väärkohtlemise vastu, kutid on aidanud ka ööklubidel korgi-vägistajatega võidelda,» kirjutas Henno. «Lihtsalt lõpetage sellise pahatahtliku s..a levitamine, sest ma tahaks tegeleda vabast ajast pigem äri ja loominguga, mitte mingeid klikinäljas youtubereid ja tähelepanuvajadustega hulle heitereid hageda. Peace out