Tallinna loomaaia armastatud lumeleopard Otto lahkus parematele jahimaadele

Lumeleopard Otto

FOTO: Facebook/Tallinna Loomaaed

Vaid mõned nädalad tagasi jagas Tallinna loomaaed rõõmsaid uudiseid — kahele siin elavale lumeleopardile saabus Belgiast juurde kolmas kaaslane. Möödunud reedel kukkus see number aga taas ühe võrra madalamale, sest hüvasti tuli jätta väärikasse ikka jõudnud lumeleopard Ottoga.

allinna loomaaias 2005. aastal sündinud lumeleopard Otto uinutati, sest looma vaevas neerupuudulikkus. Loomaaia kollektsioonijuht Tõnis Tasane tõdes viimases usutluses Lemmikule, et Otto, kes oleks aprillis saanud 14-aastaseks, oli juba jõudnud pensioniikka ning kuueaastasele emaleopard Delile oli vaja uut kaaslast. Selleks sai viieaastane Otto III, kes sündis Magdeburgis ja jõudis vahepeal ka Belgiasse kolida. 

Otto elas Tallinna loomaaias kogu oma elu — esialgu kitsukeses karumaja puuris ja seejärel kaljukitsede-mägilammaste vahel Alpinaariumis, suures lumeleopardide ekspositsioonis. Otto oli suurepärase isuga lumeleopard. Antagu vaid süüa, süüa ja veelkord süüa! Kui kaasa Deli oma lihatükki õigel ajal ära ei söönud, siis oli ta sellest ilma ka.

Loe pikemalt Postimehe Lemmik portaalist.