Mis nüüd lahti? Tallinna Linnateater jättis ära eile ja täna toimuma pidanud etendused

Tallinna Linnateater jättis ära eile ja täna toimuma pidanud kontserdid

FOTO: Tallinna Linnateater/Facebook

Tallinna Linnateater andis eile ja täna Facebooki vahendusel teada, et etendus «Kirsiaed» jääb ära. Põhjus: üks näitlejatest jäi haigeks.

«Näitleja haigestumise tõttu jäi ära täna, 17. detsembril Tallinna Linnateatri Põrgulaval toimuma pidanud lavastuse «Kirsiaed» etendus. Asendusetendus toimub 4. märtsil», oli kirjas Linnateatri eilses teates. 

Eile ja täna jäid ära Tallinna Linnateatri etendused

FOTO: Tallinna Linnateater/Facebook

Mõned tunnid tagasi tuli teade ka täna toimuma pidanud etenduse kohta: «Kahjuks jääb näitleja haigestumise tõttu ära ka täna, 18. detsembril Tallinna Linnateatri Põrgulaval toimuma pidanud lavastuse «Kirsiaed» etendus. Asendusetendus toimub 5. märtsil.»

Etendus «Kirsiaed» autor on Anton Tšehhov ja selle lavastajaks Elmo Nüganen.

««Kirsiaed», mis valmis vaid pisut üle aasta enne seda, kui Venemaal algasid 1905 laialdased väljaastumised tsaarivõimu vastu, on Tšehhovi näidenditest viimane ja üks tuntumaid. Endale iseloomulikus polüfoonilises laadis paneb autor kõlama ühe muutuste eelaimuses elava perekonna ja nende lähikondlaste hääled, luues hingekriipiva ja samas koomilise teose, milles põimub ja põrkub sama palju ilmavaateid, kui loos on tegelasi,» on kirjas Linnateatri kodulehel.

KIRJELDUS

Aasta 1898. Pärast alkohoolikust mehe surma ja vaevalt kuu aega hiljem järgnenud seitsmeaastase poja traagilist uppumist põgeneb Ljubov Andrejevna Ranevskaja välismaale, jättes kodumõisa maha oma 12-aastase tütre Anja ja 19-aastase kasutütre Varja. Talle sõidab Venemaalt järele armuke, kellega koos Ranevskaja elab mõisa hüpoteegist saadud rahade eest luksuslikku elu oma Prantsuse Rivieras, Mentonis asuvas villas. Kui raha otsa saab, jätab armuke ta maha ja läheb teise naise juurde. Ranevskaja üritab ebaõnnestunult end mürgitada. Nüüd juba 17-aastane tütar Anja sõidab emale Prantsusmaale järele ja toob ta Venemaale tagasi. Pärast viieaastast eemalolekut näeb Ranevskaja jälle oma lapsepõlvekodu ja kirsiaeda …

Etenduses teevad kaasa Sandra Uusberg, Maris Lüüs/Teele Pärn, Külli Teetamm, Andres Raag, Kaspar Velberg, Priit Pius, Allan Noormets, Anu Lamp, Alo Kõrve, Piret Kalda, Tõnn Lamp ja Andrus Vaarik.